Úvod Tlačové správy Čo potrebuje dieťa na dovolenke

Čo potrebuje dieťa na dovolenke

1039
0
ZDIEĽAŤ

Cestovanie v lete k moru, alebo v zime na hory sa stáva čoraz rozšírenejšie. Jednoducho si chceme oddýchnuť na peknom mieste, kde sa zabaví celá rodia a nebudeme mať neustále na mysli pracovné povinnosti.

Čoraz častejšie najmä na letnú dovolenku cestujeme aj s deťmi, a to často už veľmi skoro. Dnes nám tak už nič nebráni čakať kým má dieťa 5, či 8 rokov, a tak pri mori môžeme neraz vidieť aj mamičky s ročnými detičkami. Všetko záleží len na úsudku rodičov, keďže iste dobre viete, že aj tu sa môžu vyskytnúť rôzne choroby, ktoré sú bežné aj u nás. Horúčka, hnačka, či iné problémy je však do veľkej miery možné riešiť aj svojpomocne ak si vezmete dostatok správnych liekov. Práve tie by mali tvoriť základ každej výbavy turistu. V zahraničí len ťažko budete v lekárni pýtať obyčajný paralen. Lieky kúpite samozrejme aj tu, no v cudzom jazyku je to o to ťažšie.

V detskom kufri by však nemali chýbať ani ďalšie veci, ktoré súvisia s dovolenkou. Oblečenie, kozmetika a hračky sú základ, no aj tieto skupiny môžeme rozdeliť na drobné. V každom prípade treba zobrať všetko, čo potrebujete denne aj doma. Takže krém na zapareniny, ak má dieťa plienky, plienky, podložka proti precikaniu, tričká, dlhé a krátke nohavice, plavky, klobúčiky, ale aj niečo teplejšie, ak by sa ochladilo. Samozrejmosťou je krém na a po opaľovaní, či osušky. Zoznam je naozaj dlhý a je len na Vás, čo si pribalíte.

Každopádne by nemali chýbať ani pohodlné sandále značky Rider zo shoexpress.sk a obuv do vody. Na hračky myslite aj v aute. Deti zabavia aj hlavolamy, ktoré nájdete na senzahracky.cz.