Úvod Nakupovanie a Móda Nevyhadzujte peniaze za materiálne darčeky. Kúpte zážitok!

Nevyhadzujte peniaze za materiálne darčeky. Kúpte zážitok!

140
0
ZDIEĽAŤ
Nevyhadzujte peniaze za materiálne darčeky. Kúpte zážitok!

Koľko darčekov, ktoré ste dostali k rôznym sviatkom a jubileám reálne využívate? Oblečenie nesadne veľkosťou, kvety uschnú, parfum vám nevonia a žartovné tabule zapadajú prachom. Bohužiaľ práve takto podobne končia materiálne darčeky. Prakticky ide o vyhodené peniaze. Naopak zážitky neuschnú a ani sa na ne nezabudne. Prečo a aké zážitky kúpiť?

Prečo sa oplatí investovať do zážitkov

Darčeky k narodeninám nemateriálneho rázu sú najlepšie darčeky na svete. Zážitkové darčeky pre ženy, ale tiež pre mužov alebo deti sa oplatia kúpiť z viacerých dôvodov. Vymenujme si aspoň tie základné:

  • Materiálne darčeky vyvolávajú pozitívne emócie len na krátky čas. Zážitkové darčeky sa vryjú do pamäti na celý život.
  • Materiálne darčeky sa opotrebujú, začnú nás nudiť alebo dokonca obdarovaného nikdy neoslovili. Akýkoľvek zážitok nie je nudný a nekončí v koši.
  • Zážitkové darčeky budujú spomienky, formujú osobnosť a menia pohľad na svet i na seba samého.
  • Zážitkové darčeky pomáhajú prekonávať limity a obmedzenia, ktoré sú len v našej hlave.
  • Zážitkové darčeky potešia tri razy: počas príprav a času, kedy sa na zážitok tešíte. Počas prežívania samotného zážitku a na záver vždy, keď si na zážitok po jeho realizácii spomeniete.

Aké zážitky kúpiť pre ženy a aké pre mužov

Ženy sú pokojnejšie ako muži, viac ich potešia príjemné a relaxačné zážitky. Veľmi obľúbené sú wellness pobyty v netradičnom prostredí. Poteší tiež výlet do európskej metropole. Pre romantikov sú určené lety pri západe slnka – v balóne, vo vrtuľníku alebo v malom lietadle. Pikantnejšie sú darčeky vo forme masáže pre dvoch. Pre viac dobrodružné typy žien odporúčame kúpiť tandemový zoskok padákom a let rogalom.

Zážitkový darček pre muža by mal byť taký, počas ktorého páni zažijú niečo, čo doposiaľ nemali šancu zažiť. Niečo, čo im bude závidieť každý kamarát a kolega. Medzi špičku patria zážitky, kedy si páni vyskúšajú pilotovanie. Pilotovať môžu vetroň, vírnik alebo dokonca stíhačku. Na zemi im doprajte rýchlosť a silný motor vďaka jazde na formule a štvorkolke. Ako pravý pilot sa váš partner bude cítiť v simulátore letu. Pre milovníkov piva môže byť slasťou pivný kúpeľ a návšteva výrobne rumu či vína.