Úvod Nakupovanie a Móda Pánske vintage košele – aké motívy sa vrátia túto sezónu?

Pánske vintage košele – aké motívy sa vrátia túto sezónu?

194
0
ZDIEĽAŤ
Pánske vintage košele

V súčasnosti je košeľa pravdepodobne najuniverzálnejším a najbežnejším kusom oblečenia, a to nielen medzi ženami, ale aj medzi mužmi. Môžete si ju obliecť kamkoľvek, od formálneho pracovného stretnutia až po večerné posedenie v krčme s priateľmi. Samozrejme, v oboch prípadoch budete vyzerať štýlovo, ak si vyberiete správnu košeľu, čo nie je také jednoduché, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Ak si myslíte, že vintage košele a retro móda vo všeobecnosti vyšli z módy, veľmi sa mýlite. V skutočnosti je tento druh košieľ kľúčom k tomu, aby ste svojmu vzhľadu dodali jedinečný, špeciálny a osobnostný nádych, pretože majú ďaleko od tradičných odevov, majú zábavné a veľmi kombinovateľné potlače a čo je najdôležitejšie, zvyčajne ide o jedinečné kúsky.

Vintage móda je aj životný štýl

Vintage móda odráža dizajn 50., 60. a 70. rokov, ktorá sa vkusne kombinuje s módou 21. storočia. Táto móda nie je len o nosení oblečenia. Je to životný štýl, ktorý je veľmi špecifický. Najlepšími predstaviteľmi vintage módy sú dospelí, ktorí nemajú viac ako 40 rokov, takže sa dá povedať, že ide o trochu mladistvý trend.

Je to štýl, vďaka ktorému sa cítite dobre sami so sebou a dobre v spoločnosti, v ktorej sa nachádzate. Rovnako je to móda, ktorá svetu hovorí, že tvrdo pracujete, ale že radi žijete svoj život tak, ako sa vám páči. Takisto vintage móda dáva ostatným najavo, že máte radi jednoduché veci v živote a že sa radi usmievate. Ak by ste sa mali zaradiť do obdobia, v ktorom by ste sa v tomto type oblečenia cítili najlepšie, určite by to boli 60. roky minulého storočia.

V súčasnosti môžete vidieť mnoho mladých ľudí, ktorí na prvý pohľad nevyzerajú, že sú oblečení podľa dnešnej doby. Veľmi dlho panoval názor, že takíto mladí ľudia patria k subkultúre a obliekajú sa čudne. Hoci mnohí výrobcovia v súčasnosti navrhujú oblečenie s vintage charakteristikou, mnohí mladí ľudia si vintage oblečenie vedia zaobstarať doma, zo skríň svojich rodičov alebo starých rodičov alebo v obchodoch s použitým tovarom (second handoch).

Základom je vintage košeľa

Neexistuje vintage móda bez košieľ. Je to pravdepodobne najdôležitejší prvok oblečenia tohto typu a vďaka najrozmanitejším motívom si každý môže nájsť tú, ktorá sa mu páči. Na stránke https://bolf.sk/slo_m_Panska-moda_Panske-kosele-3397.html môžete nájsť najrôznejšie pánske košele podľa vášho štýlu.

Farby vintage košieľ by mali byť neutrálne, jemné a elegantné, preto intenzívne farby nebudú vyzerať dobre. V minulom období sa však nosili aj košele s potlačou a môžete ich nosiť aj v tomto, aby ste zdôraznili svoj vintage štýl. Všetky košele by mali byť zapnuté na gombíky. Kárované košele nemusia byť veľmi veľké ako v iných štýloch, ale dostatočne veľké, aby vynikli v strednej vzdialenosti.

S čím nosiť pánske vintage košele?

Najobľúbenejšie vzory na pánskych vintage košeliach sú najmä kvety, kocky a bodky. Považujú sa za nadčasové. Pánske vintage košele sú návratom trendov spred rokov, teda experimentov so vzormi a farbami. To znamená renesanciu výrazných kvetinových vzorov, neurčitej abstrakcie, širokých pestrofarebných pruhov a jemných, zložitých vzorov (výrazné kosoštvorce) a severských vzorov. Čím farebnejšie košele, tým lepšie. V móde sú najmä červená, fialová, zelená a odtiene limetkovej a žltej. Takéto intenzívne vzory by sa mali nosiť s jednoduchými strihmi. Môžu byť tlmené, aby vyvážili bláznivú potlač košele, alebo ju zvýraznili.