Úvod Financie a ekonomika Možnosti podnikania, ktoré sú najmenej rizikové

Možnosti podnikania, ktoré sú najmenej rizikové

19
0
ZDIEĽAŤ
Možnosti podnikania, ktoré sú najmenej rizikové
Možnosti podnikania, ktoré sú najmenej rizikové

Vstup do sveta podnikania je vždy spojený s určitou mierou rizika. Napriek tomu existujú podnikateľské príležitosti, ktoré sú považované za menej rizikové. Tieto možnosti zahŕňajú hlavne služby, ktoré sú neustále žiadané, majú nízke vstupné náklady a nevyžadujú veľké investície do zásob alebo teczniky. V ktorých odvetviach podnikania máte najväčšiu šancu na úspech?

Služby založené na znalostiach a zručnostiach

Ak máte špecifické znalosti alebo zručnosti, môžete ich využiť na poskytovanie služieb iným. Pre takéto podnikanie vám stačí životnosť. Založenie s.r.o. je atraktívne pre väčšie spoločnosti s vyšším príjmom a pre ľudí, ktorí získajú viac informácií o založení s.r.o. i rizikách. Pre podnikateľov s vyšším vstupným kapitálom a možnosťami expanzie sa oplatí kúpa ready made s.r.o., čo je hotová spoločnosť na predaj.

O aké služby je najväčší záujem?

  • Ak ste odborníkom v určitej oblasti, môžete poskytovať poradenstvo firmám alebo jednotlivcom.
  • Ak máte pedagogické vlohy a znalosti v určitom predmete, ponúkajte doučovanie študentom.
  • Zlatou baňou sú preklady, ideálne je, keď ovládajte viac jazykov.
  • Mnoho podnikateľov a ľudia, ktorým nestačí návod ako založiť sro, potrebujú pomoc s administratívnymi úlohami, správou sociálnych médií alebo zákazníckou podporou.

Rôzne formy online podnikania

Online podnikanie ponúka množstvo príležitostí s nízkym rizikom a tiež nižšími nákladmi. Medzi top online podnikania patria:

  • Vytvorenie e-shopu s predajom špecifických produktov.
  • Affiliate marketing – propagácia produktov alebo služieb iných firiem na svojom webe.
  • Ak máte znalosti, ktoré môžete odovzdať ďalej, vytvorte a predávajte online kurz.

Franchising – spolupráca so známymi spoločnosťami

Franchising je ďalšou možnosťou pre tých, ktorí chcú začať podnikať s menším rizikom. Pri franchisingu získavate licenciu na používanie obchodnej značky, produktov a know-how už etablovanej firmy. To vám môže pomôcť rýchlejšie sa presadiť na trhu.

Podnikanie v oblasti zdravia a wellness

Zvyšujúci sa záujem o zdravý životný štýl prináša enormné množstvo príležitostí na podnikanie. Staňte sa osobným trénerom a pomáhajte ľuďom dosiahnuť ich fitness ciele. S trénerstvom úzko súvisí výživové poradenstvo. Vždy je lepšie podnikať vo viacerých predmetoch, čím znižujete riziko vypadnutia príjmov. Môžete sa tiež sústrediť na špecifické formy tréningov ako je pilates a joga.

Služby pred domácnosti a iné firmy

Služby pre domácnosť sú vždy žiadané. Ponúkajte upratovacie služby domácnostiam alebo firmám. Ak zamestnáte viac pracovníkov, musíte uvažovať o tom ako založiť sro, pretože životnosť a zamestnávanie ľudí nie je výhodná kombinácia. Poskytovať môžete aj opatrovateľské služby pre rodiny. Veľký dopyt je v tejto sfére o služby ako kosenie, drobné opravy v domácnostiach alebo starostlivosť o záhradu. V zime si firmy najímajú spoločnosti na odpratávanie snehu a údržbu ciest.