Úvod Technika a Internet Internet v mobile

Internet v mobile

1569
0
ZDIEĽAŤ

Mobil už dávno neslúži len na volania. Tie časy pominuli. Technológie sa vyvíjajú míľovými krokmi a naše smartfóny už viac pripomínajú malé osobné počítače. Stali sa tak súčasťou každodenného života ľudí, ktorí by si dnes svet bez smartfónov ani len nevedeli predstaviť.

Nové informácie, správy, komunikácia. To všetko nájdeme na tomto malom zariadení, samozrejme, ak  je pripojené na internet. A ten veru nie je všade. Preto je dobré mať menšiu zálohu v podobe mobilných dát v mobile. Veď človek nikdy nevie.

Staré časy už pominuli

Ak si ešte matne pamätáte na časy, keď bol mobilný internet, a internet celkovo, ešte v plienkach, určite si spomeniete na tú nedostupnosť. Internet v mobile totiž využívali len tí najbohatší. Veď ako sa ľudia báli, keď omylom zapli internet v mobile, za ktorý im neskôr prišla jedna nemilá faktúra na vcelku vysokú sumu. A to všetko len za pár minút na extra spomalenom Edge internete. Ak vôbec.

No ako sme už spomínali, technológie naozaj bežia rýchlo a v dnešnej dobe sa už viac-menej nepoužíva Edge ani 2G, ale hlavne 3G, 4G a tiež novinka v podaní LTE sietí. Internet v mobile sa tak zdokonalil vo všetkých smeroch. Je rýchlejší, stabilnejší, dostupnejší a hlavne lacnejší.

Bez netu ani na krok

Ak bývate vo väčších mestách, v núdzových situáciách sa môžete pravdepodobne spoľahnúť na verejné wifi siete v mestách. Tie sú veľmi obľúbené hlavne u teenagerov. Je to pre nich totiž zdarma. No stále ide o verejnú wifi sieť, na ktorej by ste veľmi nemali zverejňovať svoje citlivé údaje, keďže sa môže stať, že vám ich niekto ukradne.

Ak sa tak chcete prihlásiť na svoj bankový účet priamo cez verejnú sieť napríklad niekde v Auparku, vedzte, že vaše prihlasovacie údaje sú v nebezpečenstve a môžu byť zneužité. To sa vám však s internetom v mobile naozaj nemôže stať. Môžete tak surfovať v plnej rýchlosti a neobmedzene. A internet v mobile tak budete mať stále poruke. Pretože nikdy neviete, kedy ho budete naozaj potrebovať.

Balíček GIGA

U obľúbeného operátora 4ka máte k dispozícii na výber z dvoch balíkov. Tie sú označené slovami GIGA a GIGA Plus. Je tak len na vás, ktorý vám bude pasovať viac a ktorý budete chcieť.

Dátový balíček GIGA vám vie poskytnúť až 1 GB dát v sieti 4ky. Môžete tak mať 1 GB dát len pre seba, ktoré vám vydržia bezmála aj celý mesiac. Čo sa týka ceny, tá je viac než priaznivá. Za balíček GIGA totiž zaplatíte len 2 €. Dosť slušné na to, že môžete surfovať po internete, nech ste kdekoľvek.

Báť sa nemusíte ani volania a SMS správ. Za volania a SMS totiž zaplatíte len 4 centy za minútu alebo SMS. Ak by sa vám balík náhodou podarilo prečerpať, každý ďalší Mbit vás vyjde na 4 centy. Je tak len na vás, ako s objemom dát 1 GB naložíte. Verte či nie, také množstvo dát, aké ponúka balíček GIGA, za mesiac len tak ľahko neminiete.

Balíček GIGA Plus

Nie, nie je to žiadna vylepšená verzia balíčka GIGA. Aj keď to tak možno na prvý pohľad pôsobí. Je tu však jeden veľký rozdiel. A to ten, že s balíčkom GIGA môžete surfovať po internete len v sieti operátora 4ka. Na rozdiel od dátového balíčka GIGA Plus, ktorý obsahuje 1 GB dát v sieti mobilných partnerov.

Tento balíček tak obsahuje rovnaké množstvo dát ako balík GIGA. Jediným problémom, ktorý môže aj odradiť, je cena. Tá sa pohybuje okolo 4 € za 1 GB dát. Volania, SMS a prečerpané Mbity majú rovnakú cenu ako v predchádzajúcom balíčku. Čiže 4 centy. Po prečerpaní balíka si však môžete kúpiť nový so zvýhodnenou cenou.

Internet v mobile od 4ky

Internet v mobile od 4ky je tak ideálnym partnerom v každodennom živote. Vďaka rýchlemu 4G LTE pripojeniu si môžete užívať svoje dátové balíky bez akejkoľvek viazanosti a bez poplatku za zmenu. Ak si však aktivujete automatickú obnovu, balík sa obnoví vždy v potrebnej chvíli a nikdy tak nezostanete bez dát. To je komfort, ktorý sa počíta! No nie?

Viac informácií o internete v mobile a dátových balíkoch nájdete na stránke operátora 4ka. Tu vás čaká aj kompletný cenník a interaktívny formulár, vďaka čomu bude nakupovanie naozaj hračka, ktorá vám nezaberie viac ako pár minút. Stojí to však za to.