Úvod Financie a ekonomika Spôsoby, ako zvýšiť zisk firmy

Spôsoby, ako zvýšiť zisk firmy

1481
0
ZDIEĽAŤ

Koniec roka sa pomaly blíži a mnohé firmy už hodnotili, alebo sa ešte len chystajú hodnotiť úspechy a neúspechy firmy za uplynulý rok. Každej firme sa darí inak. Jedná ženie úspechy a naopak druhá ledva prežíva. Ak sa aj vy chystáte hodnotiť svoju firmu, prečítajte si nasledujúce riadky. Čo sa v nich dozviete? Zistíte, ako zvýšiť zisk svojej firmy a ako by ste mali viesť svoju firmu, aby ste naďalej rástli. Skvelou možnosťou ešte pre tých, ktorí sa v budúcom roku rozhodnú podnikať, je využiť možnosť založenia offshore firmy. Takéto firmy pomáhajú vyhnúť sa plateniu vysokých daní a pomáhajú získať prestíž, či už v zahraničí, alebo na Slovensku.

Buďte sami sebou – buďte jedineční 

Zvýšenie zisku docielite napríklad tým, že sa jednoducho budete líšiť od svojej konkurencie a vystúpite z radu. Buďte výnimoční, pretože výnimočnosť láka nových potencionálnych zákazníkov. Ľudia radi skúšajú niečo nové, neznáme. Neustále preto inovujte. Odlíšiť sa môžete napríklad aj tým, že si svoju firmu zaregistrujete na Seychelách. Veď ktorý podnikateľ by sa nechcel chváliť tým, že vlastní offshore spoločnosť na Seychelách?

Vytvorte si vzťah so zákazníkmi 

Zisk firmy navýšite aj nasledujúcim spôsobom – vytvoríte si vzťah s existujúcimi zákazníkmi. Vďaka tomu, že si vytvoríte vzťah s existujúcimi zákazníkmi, nepriamo tak zabezpečíte prísun nových zákazníkov. Existujúci zákazníci vás odporučia svojim známym, ktorí majú taktiež záujem o produkt, ktorý predávate a na základe dobrých skúseností svojich známych uprednostnia vás pred neznámou firmou.

Investujte do reklamy na sociálnej sieti Facebook 

Ľudia dnes zdieľajú už takmer všetko na sociálnej sieti Facebook. Ak si chcete navýšiť počet klientov v priebehu krátkej doby, odporúčame vám investovať peniaze práve do reklamy na Facebooku. Nielen registráciou offshore spoločnosti na Cypre dokážete získať pozornosť, ale aj reklamou na Facebooku.