Úvod Automagazín Zimné pneumatiky vám môžu zachrániť život!

Zimné pneumatiky vám môžu zachrániť život!

1834
0
ZDIEĽAŤ

Ako ste si už isto všimli, vonku máme pomaly, ale isto poriadnu „kopu“ snehu, čo je vcelku potešujúca správa. Vianoce tu máme už ani nie za mesiac, a práve preto sa nevieme dočkať zimných radovánok na snehu. Aj keď ide o nádherné ročné obdobie, plné lásky a pokoja, mali by sme zvýšiť opatrnosť na cestách! Cieľom vodičov je jazdiť opatrne, za zhoršených podmienok výrazne pomalšie, a to s ohľadom na ostatných účastníkov cestnej premávky. K zimnej jazde patria nepochybne aj zimné pneumatiky, ktoré by ste už dávno mali mať, v opačnom prípade riskujete život! Pýtate sa, prečo sú zimné pneu také dôležité?

Výhody zimných pneumatík

Už na začiatok treba povedať, že zimné pneumatiky sú svojimi vlastnosťami prispôsobené na mrazy a jazdu na zasnežených cestách, ba až zľadovatených. Majú omnoho vyššiu stabilitu ako letné pneumatiky, sú odolné a majú približne o 30% kratšiu brzdnú dráhu. Ide však o výhody, ktoré vám tieto pneumatiky poskytnú len v zime, resp. vtedy, keď je vonku 7 stupňov a menej. Taktiež si všímajte hĺbku dezénu, ktorá by mala byť minimálne 3 mm! Životnosť pneumatík je okolo 4 až 5 rokov, čiže ak ich už máte dlhšie, určite pouvažujte nad kúpou nových, ktoré budú nielen vysokokvalitné, ale predovšetkým bezpečné počas vašej jazdy. Najlacnejšie pneumatiky nájdete na e-shope: www.pneumatiky.sk, kde nájdete širokú ponuku sortimentu, a to nielen pneumatík, ale aj ďalších nevyhnutných prvkov pre váš automobil!

Neriskujte!

Zamyslite sa nad tým, že počas šoférovania nie ste zodpovedný len sám za seba, ale aj spolucestujúcich i ostatných vodičov. Je nezmysel porušovať predpisy, ktoré sú jasne dané legislatívou a presviedčať sa, že: „Mne sa nestane nič, pneumatiky prezuť nemusím, veď jazdím opatrne“. Patrite medzi tých zodpovedných, ktorí sú si vedomí svojich činov a nesnažia sa za každú cenu riskovať.