Úvod Uncategorized Zrekonštruovali ste školské priestory? Takto ich spropagujete

Zrekonštruovali ste školské priestory? Takto ich spropagujete

117
0
ZDIEĽAŤ
Zrekonštruovali ste školské priestory? Takto ich spropagujete

Počas rekonštrukcie škôl bývajú ako prvé na rade triedy a učebne. Následne sa pristúpi k renovácii odborných učební, ául, kinosál alebo školských knižníc. Ak vaša škola prešla rekonštrukciou, iste sa chcete výsledkami pochváliť a zároveň potrebujete pritiahnuť nových žiakov. Ako vyzerajú rekonštrukcie kinosál alebo spoločných priestorov i ich následná propagácia?

Rekonštrukcia bez peňazí

Je možné, aby sa z vašej školy stala modernejšia škola aj bez peňazí? Samozrejme, že úplne bez peňazí to nepôjde, ale možnosti, ako získať investíciu sú rôzne. Napríklad pred dvomi rokmi sa usmialo šťastie na skoro 150 školských zariadení, medzi ktoré boli rozdelené financie z dotácií špeciálneho projektu. Išlo o projekt modernejšia škola z dielne Ministerstva školstva. Tieto dotácie bolo možné použiť na kúpu nového nábytku a pomôcok. Informujte sa o možnostiach dotácií z fondov a možno sa aj vám podarí zmeniť interiér školy na nepoznanie.

Myslite na kompletné priestory

Školu netvoria len triedy. Projekt modernejšia škola umožnil vytvoriť v školách relaxačné zóny, renovovať auly, školské kinosály a knižnice. Komfortné prostredie musia mať aj učitelia. Pri návrhu rekonštrukcie nezabudnite na zariadenie zborovní. Pohodlné sedenie, dostatok priestoru na porady a uloženie učebných materiálov prispievajú k príjemnému pracovnému prostrediu.

Väčšie školy disponujú rozmanitými priestormi, ktoré sa dajú nádherne zrenovovať. Školská kinosála sa môže podobať na klasickú kinosálu. Dáva možnosť pre rozvoj kultúrneho života v škole a pre organizovanie zaujímavých podujatí. Pekné školské kinosály s moderným sedením a priestranným pódiom sa stanú miestom, kde sa budú stretávať žiaci i rodiny.

V odborných učebniach je možné prispôsobiť nielen nábytok a pomôcky, ale tiež dizajn a detaily. Napríklad vtipne pôsobia skrinky zasklené v tvare buniek v učebniach chémie a biológie. Vizuálne pôsobenie týchto detailov spríjemňuje chvíle v škole žiakom i učiteľom.

Propagácia nového vizuálu interiéru

Keď vynaložíte úsilie, čas a peniaze, kúpite nový školský nábytok, didaktické pomôcky a technológie, potrebujete rekonštrukciu spropagovať. Zviditeľniť školu môžete aj tak, že na svojich školských stránkach vytvoríte virtuálnu prehliadku interiéru školy. Virtuálne prehliadky umožňujú rodičom a žiakom vidieť priestory školy z domova. 3D prehliadky môžete využívať aj pri jednaní s partnermi, sponzormi alebo pri nábore nových učiteľov. Realistické virtuálne prehliadky sú najviac efektívnym spôsobom propagácie školských zariadení.