Úvod Zdravie a Štýl S dobrou vírivkou k pevnejšiemu zdraviu

S dobrou vírivkou k pevnejšiemu zdraviu

1172
0
ZDIEĽAŤ

To, že vírivka, podobne ako tradičné fínske sauny ponúka príjemný spôsob relaxácie, zrejme viete. Vírivé vane však toho vedia poskytnúť omnoho viac. Ich veľkým plusom a podstatným argumentom, prečo si vírivku zaobstarať, sú najmä mnohé priaznivé účinky, ktoré majú na naše fyzické aj psychické zdravie. Ktoré to sú?

O účinkoch vírivky na našu psychiku

Behom pobytu vo vírivke sme masírovaní a pôsobí na nás teplo a vztlak. To prináša mnohé pozitívne účinky. Sami najlepšie zistíte, a to skutočne za krátky čas vo vírivej vani, ako príjemne pôsobí vírivka na Vašu psychiku. Odpočiniete si, zbavíte sa akútneho stresu a pri pravidelnom, dlhodobom využívaní víriviek sa mnohokrát minimalizuje migréna aj ďalšie bolesti.

Vírivky sú tiež veľmi nápomocné v boji proti nespavosti. V danom prípade je však lepšie dopriať si vírivku až v popoludnajších či večerných hodinách, kedy už máte možnosť naplno oddychovať a celkom vypnúť myseľ. Ak relax vo vírivej vani skombinujete s vypotením sa v saune, niet pochýb o dokonalom ozdravnom procese. Dôležité je len zvoliť si saunu vhodnú práve pre Vás. Niekomu viac vyhovuje klasické saunovanie a iným skôr imponujú moderné infrasauny, v ktorých sú znesiteľnejšie teploty.

Vírivka a ozdravné vplyvy na fyzické zdravie

Početné pozitívne účinky má kvalitná vírivka aj na naše fyzické zdravie. Zbavíte sa napätia vo svaloch a vďaka hydromasáži dochádza taktiež k prekrveniu celej pokožky.

Pomáha aj pri zbavovaní sa celulitídy a úľavu poskytuje i namáhaným kĺbom.

Ďalej posilňuje kardiovaskulárny systém, keďže kombináciou vody a tepla dochádza k rozširovaniu ciev a celkovému uvoľneniu organizmu.

Z ďalších blahodárnych účinkov stojí za spomenutie rozširovanie pórov, čo vedie k lepšej kvalite pleti, odstraňovaniu odumretej kože i k celkovej detoxikácii organizmu.

Vírivky využívané aj na rehabilitačné účely

O tom, že pobyt vo vírivke skutočne napomáha nášmu zdraviu svedčí aj fakt, že vírivé vane sú využívané aj pri rehabilitáciách pacientov. Či už ide o pooperačné obdobie alebo je treba podporiť urýchlenie uzdravenia pri drobných vnútorných zraneniach, zas a znova skončíme pri a vo vírivke. Špeciálne dobre pôsobí pobyt vo vírivej vani na pacientov trpiacimi bolesťami krčnej chrbtice či artrózou.

A čo Vy, ktorý zdravotný problém pomohla vyriešiť vírivka Vám?