Úvod Tlačové správy Závislosť na internete v zozname duševných chorôb

Závislosť na internete v zozname duševných chorôb

1478
0
ZDIEĽAŤ

V roku 2008 pridala čínska vláda do zoznamu duševných chorôb položku “závislosť na internete”. Situácia bola totiž značne alarmujúca, čínska mládež trávila až príliš veľa času v internetových kaviarňach, ignorovala rodinu alebo prácu, hrala online hry do neskorej noci, niekedy dokonca zanedbávala aj základné životné potreby (príjem tekutín, stravovanie, hygiena, spánok) 

Novodobým problémom teda nie je závislosť na alkohole, drogách či cigaretách. Je to INTERNET! Závislých je čoraz viac. Pribúdajú najmä mladí ľudia, ktorí sa nedokážu od počítača odtrhnúť aj celé hodiny, v extrémnych prípadoch je to aj niekoľko dní.

Zákernosťou tohto ochorenia je, že je veľmi nenápadné. Skúste si úprimne priznať… Koľko hodín trávite denne na internete? Aký dlhý je zoznam webov, ktoré denne navštívite?

Dôvody, ktoré vedú k závislosti od internetu, sa nedajú zovšeobecniť, ale ako uviedla Erika Fedáková, lekárka na psychiatrickej a protidrogovej ambulancii v Martine: „Za najčastejšie dôvody by sme mohli pokladať hranie internetových počítačových hier, ktoré priamo vedú k tomu, aby sa klient k tejto aktivite vracal.“  

Hľadajte iné alternatívy

Ako spresnila doktorka Fedáková, ľudí môžu viesť k závislosti osobnostné problémy. „Ide hlavne o tých, ktorí sú uzavretí a majú problémy s komunikáciou. Nakoľko internet je neosobný, takýmto spôsobom nemajú problémy komunikovať aj s neznámymi. Tí, ktorí majú pocity menejcennosti a na webe si vytvoria novú identitu, si takto kompenzujú svoje komplexy.

Buďte preto v pozore. Ľudí závislých na internete pribúda extrémnou rýchlosťou, pričom to často odhalíme až neskoro. Odborníci varujú, aby rodičia hľadali pre svoje deti práve cez letné prázdniny iné vhodné alternatívy ako zábavu na PC – letné tábory a ozdravovacie pobyty, brigády, rodinné výlety. Mladí ľudia by mali byť tiež schopní sami reálne zvážiť riziká.

typek1

Ak  máte vlastný e-shop, alebo jednoducho potrebujete predať svoje produkty, určite strávite množstvo času propagovaním a reklamou. To však ešte neviete, že Blueinfo.sk to urobí za Vás. Profesionálny copywriting Vás zviditeľní prostredníctvom cielených textov a sami si môžete vybrať zo zoznamu webov, kde chcete takéto články umiestniť. Už viac nemusíte sedieť pri PC dlhé hodiny, odlepte sa zo stoličky a využite svoj čas plnohodnotnejšie – s rodinou, na plavárni, v kine…

Text: PR článok

Zdroj: zodpovedne.sk, aktuality.sk, jaknainternet.cz

Foto: knowhow.com, blueinfo.sk