Úvod Tlačové správy Festival Artfilm: filmy, ktoré Vás chcú vyprovokovať

Festival Artfilm: filmy, ktoré Vás chcú vyprovokovať

1338
0
ZDIEĽAŤ

Koncom júna sa naše malé Slovensko pýšilo 22. ročníkom medzinárodného filmového festivalu ArtFilmFest a to v kúpeľnom mestečku Trenčianske Teplice, ako i v Trenčíne. Organizátori sa postarali o bohatý program a pestré žánrové zloženie, ktoré obsahovalo celkom 133 filmov. Návštevnosť festivalu bola skutočne ohromujúca, celkovo si snímky prišlo pozrieť 24 471 divákov.

Ponuka filmov bola rozmanitá. Všetci filmoví fajnšmekri si mohli každý deň zgustnúť na piatich celovečerných filmoch a ďalšej snímke na dobrú noc z ponuky Nočnej prehliadky.

Diela sa dotýkali pálčivých otázok v našej spoločnosti – rasový problém, sexuálna orientácie a ľudská myseľ v hraničných životných situáciách. Snaha tvorcov teda splnila svoj účel –  nenudiť, zaujať, vyburcovať a vyprovokovať obecenstvo k činnosti.

Organizátori sa tešili plným kinosálam a každý deň prinášali bohatý festivalový denník. Kto sa prišiel pozrieť, toho program jednoznačne potešil, pretože bez ArtFilmFestu by mnohé z premietaných filmov slovenskí diváci nemali šancu vidieť. Úspech bol zaznamenaný aj napriek tomu, že tento rok bol Art Film Fest o dva dni kratší ako to býva zvykom. Na oplátku si diváci mohli pozrieť najstarostlivejší výber kvality, ktorú prinášajú kinematografie z celého sveta.

Podľa spravodajského magazínu news.sk sa záverečný ceremoniál festivalu niesol v exkluzívnom štýle. Medzi vzácnych hostí sa zaradili umelci ako Milan Lasica, Danica Jurčová, herečka Eva Sakalová, minister kultúry Marek Maďarič či Wajma Bahar, ktorá okúzlila divákov pred rokom svojím výkonom vo filme Wajma. Najväčšou hviezdou však bola nezabudnuteľná talianska herečka Claudia Cardinale, ktorá si prebrala cenu Hercova misia za svoj mimoriadny prínos svetovej kinematografii a vlastnoručne pripevnila mosadznú tabuľku so svojim menom vo festivalovom parku, uvádza news.

Art Film Fest potvrdil, že aj po dvadsiatich dvoch rokoch má stále čo ponúknuť. Hostia na záverečnej recepcii strávili príjemný čas až do skorých ranných hodín a Trenčianske Teplice si opäť vyslúžili prívlastok mesta filmového umenia. Ako uviedol PR článok propagujúci túto kultovú filmovú akciu, 23. ročník ArtFilmFestu bude mať latku nastavenú poriadne vysoko!  

Text: PR článok

Zdroj: artfilmfest.sk, news.sk

Foto: info.sk