Úvod Financie a ekonomika Začínate vlastný biznis? Pozrite sa, prečo je dôležitá ochranná známka!

Začínate vlastný biznis? Pozrite sa, prečo je dôležitá ochranná známka!

1589
0
ZDIEĽAŤ

Rozhodnutie začať vlastný biznis je veľkým rozhodnutím v živote človeka a treba pri ňom postupovať opatrne. Napríklad, nezabudnúť na veci, ako je ochranná známka. Prečo by ste si ju mali nechať zaregistrovať?

Budovanie vlastného podnikania je náročné. Nie každý to zvládne a ak ste sa na túto cestu vydali, čaká vás pomerne veľa prekážok. Týmto vás však od podnikania v žiadnom prípade nechceme odradiť, práve naopak. Mať vlastný biznis je jeden z najlepších pocitov na svete. Netreba však zabúdať na niektoré základné veci. Po tom, ako absolvujete všetky formality na úradoch, založíte si živnosť alebo spoločnosť s ručením obmedzeným a začnete predávať, nesmiete zabudnúť na samotné produkty, ktoré predávate. Na ochranu vlastnej značky. Asi by vás totiž nepotešilo, keby ste po pár mesiacoch tvrdej driny zistili, že vaše logo a dizajn produktov skopíroval niekto iný a začal predávať úplne rovnaké produkty, ako predávate vy. Ak nemáte ochrannú známku, voči takémuto falšovateľovi nemáte prakticky žiadnu šancu a zostanú vám akurát tak oči pre plač. Ako teda prebieha registrácia ochrannej známky?

Ochranná známka za výhodnú cenu

Možno ste už počuli o tom, že ochranná známka je dôležitá, keď ste však videli ceny, koľko taká ochranná známka stojí, radšej ste to vzdali a riskujete to, že vám vašu značku niekto ukradne. Ceny pritom nemusia byť vždy také vysoké a závisia od viacerých faktorov. Pozrime sa napríklad na ponuku spoločnosti etuls.sk. V prvom rade musíte zvoliť, či sa jedná o obrazovú, slovnú alebo kombinovanú ochrannú známku a triedu tovarov a služieb, ku ktorým sa viaže. Cena závisí najmä na množstve krajín, v ktorých chcete svoju známku zaregistrovať. Následne známku zaplatíte a po celom procese registrácie vám bude doručená a vaše produkty a služby budú legálne chránené. Tak nečakajte a vybavte si svoju ochrannú známku aj vy ešte dnes!