Úvod Dom, byt a záhrada Výklopné brány, alebo sekčné brány?

Výklopné brány, alebo sekčné brány?

1077
0
ZDIEĽAŤ

Ak sa púšťate do rekonštrukcie rodinného domu, potom by ste nemali zabúdať ani na garáž. Veľké drevené brány už nie sú z hľadiska bezpečnosti a estetiky dostačujúce, a preto sa majitelia rodinných domov rozhodujú pre moderné garážové brány, ktoré sa líšia spôsobom otvárania. Predchádzajúca generácia preferovala skôr výklopné brány, ale súčasným trendom v tomto odvetví je skôr sekčná technológie.

Výklopné brány sú stále častejšie odsúvané na druhú koľaj, pretože do popredia sa predierajú sekčné garážové brány vyznačujúci sa pohodlným ovládaním a bezpečnostnými prvkami. S klasickým zámkom výklopné varianty si skúsený zlodej hravo poradí, a preto sa ľahko dostane k vášmu pokladu. Kým sekčná alternatíva je vybavená bezpečnostnými prvkami, napríklad proti zachyteniu prstov a podobne. A o praktickosti ani nehovoriac.

V našich zemepisných šírkach sú rozšírené aj krídlové garážové brány, pri ktorých musíte mať dostatok priestoru pred garážou. Ale aj od nich sa upúšťa.

Sekčné garážové brány majú široké uplatnenie

Ak máte v garáži nedostatok miesta, potom sa vám budú páčiť sekčné garážové brány, pričom jednotlivé sekcie sa zasúvajú pod strop. Vzhľad si môžete prispôsobiť vlastným potrebám. Môžete si do nich nechať zabudovať aj klasické dvere, ba dokonca okná na presvetlenie garáže. A medze sa nekladú ani v okamihu, kedy chcete farbu vrát prispôsobiť farbe okien a vstupných dverí.

Väčšinou sa dávajú už motorové pohony garážových brán, a tak sa otvárajú stlačením jediného tlačidla. Už nemusíte vystupovať z auta, aby ste zašli do garáže.

Hoci sa na prvý pohľad zdá, že takéto riešenie bude finančne náročné, opak je pravdou. Samozrejme sa nájdu luxusné varianty za neúprosne vysoké sumy, ale výrobcovia ponúkajú aj ekonomické verzie, ktorých cena vás rozhodne nezruinuje.