Úvod Financie a ekonomika Rýchle pôžičky? Áno, ale vyberajte obozretne

Rýchle pôžičky? Áno, ale vyberajte obozretne

1290
0
ZDIEĽAŤ

Rýchle pôžičky sú na Slovensku na vrchole popularity. Využíva ich široká škála obyvateľstva – od študentov cez pracujúcich až po dôchodcov. Ich dostupnosť je totiž mnohokrát lepšia, ako je to pri bankových a dlhodobých úveroch. Pri nesprávnom výbere sa ale aj takáto pôžička môže poriadne predražiť. Na čo si treba dávať pozor?

Zvážte, na čo potrebujete peniaze

Prvým krokom by malo byť dôkladne zváženie, či pôžičku vôbec potrebujete. Niekedy sú aj iné možnosti, ako sa dostať k peniazom. Ak ste sa ale z akýchkoľvek dôvodov pre pôžičku už rozhodli, ujasnite si, na čo presne ju potrebujete. Až vtedy si budete vedieť vybrať najvhodnejšieho poskytovateľa. Každý sa totiž zameriava na iný typ pôžičiek. Niekde sa zameriavajú na rýchlosť poskytnutia pôžičky, inde vám požičajú viac, ale nie tak rýchlo.

Ak potrebujete peniaze na vykrytie krátkodobého výpadku financií z rozpočtu a viete, že po najbližšej výplate bez problémov vrátite celú sumu, krátkodobá a rýchla pôžička je pre vás tá pravá. Ak potrebujete vyšší obnos peňazí, ktorý plánujete splácať dlhšiu dobu, rýchlosť pôžičky nebude pri výbere kritériom číslo jedna. Budete pozerať skôr na úrok a RPMN.

Preverte si vybraného poskytovateľa

Tento krok by mal byť úplnou samozrejmosťou, bohužiaľ, mnoho Slovákov mu nevenuje dostatočnú pozornosť – ak vôbec nejakú. To nie je veľmi zodpovedný prístup, lebo tak, ako sú na trhu seriózne spoločnosti, existujú aj také, ktoré majú podmienky nastavené prinajmenšom pochybne, a svojím správaním robia zlé meno celému segmentu. Ako spoznáte solídnu spoločnosť?

  • Je držiteľom licencie Národnej banky Slovenska.
  • Má webovú stránku, na ktorej sa dajú dohľadať všetky informácie a poskytovaných službách a pravidlá a podmienky týchto služieb.
  • Kontaktné údaje sú aktuálne a plne funkčné.
  • Je preverená relevantným počtom spokojných zákazníkov.

Pôžičkomat.sk spĺňa všetky uvedené podmienky. Aj preto patrí medzi najobľúbenejších poskytovateľov rýchlych pôžičiek na slovenskom trhu. Špecializuje sa práve na rýchle pôžičky, pri ktorých dokáže počas pracovného týždňa peniaze dodať do 24 hodín, v ideálnom prípade ešte výrazne skôr.

Prečítajte si celú zmluvu a uistite sa, že rozumiete podmienkam

Nedôverujte len bombastickým reklamným nápisom. Niekedy za lákavými slovami typu „zadarmo“ alebo „bezúročne“ nasleduje hviezdička, ktorá tieto pojmy uvádza na pravú mieru. Uistite sa, že ste nič také neprehliadli. Ak podpisujete zmluvu, prečítajte si ju. Ak si požičiavate rýchlu pôžičku online, na webových stránkach spoločnosti by mali byť uvedené zmluvné podmienky, na ktoré žiadosťou o pôžičku pristupujete. Prečítajte si aj tie. Ak spoločnosť nič také na svojej webovej stránke nemá, nedôverujte jej.

Jedna z vedúcich spoločnosti na slovenskom trhu, čo sa týka transparentnosti, je práve Pôžičkomat.sk. Pravidlá sú nastavené tak jednoducho, ako sa len dá. Záujemca o pôžičku si sám vyberie sumu aj termín splatnosti. Ak vie, že ho nestihne, požiada o odklad. Cenník služieb a všetky podmienky sú uvedené na webovej stránke spoločnosti.