Úvod Dom, byt a záhrada Vyhláste vojnu komárom. Prinášame 5 rád ako nad nimi vyhrať

Vyhláste vojnu komárom. Prinášame 5 rád ako nad nimi vyhrať

1207
0
ZDIEĽAŤ

Leto je tu a s ním aj množstvo komárov a ďalšieho hmyzu, ktorý nedá človeku pokoj ani doma. Ideálny spôsob ako si s ním poradiť je nepustiť ho vôbec k sebe. Zatiaľ, čo vonku vám pomôžu rôzne repelenty, doma sú najlepšou ochrannou siete do okien. 100 % zaručia, že sa k vám žiadny komár nedostane.

Správnu sieť je ale potrebné dobre vybrať. Preto vám prinášame 5 rád ako na to.

1)     Pozor na rozmery

Zo všetkého najdôležitejšie je správne zameranie, ktoré má vplyv na správnu funkčnosť. Každé okno má svoj jedinečný rozmer , môže mať tvar oblúka, šikminy, štvorca, obdĺžnika. Okná však majú aj rôzne tvary, rôzne hrúbky a tvary rámu.  Je preto potrebné okná alebo dvere (podľa toho, kam sieť chcete) dobre zmerať. Aby ste mali istotu správneho zamerania, môžete si pozvať domov odborníka, ktorý všetko zmeria a súčasne vám poradí najvhodnejší typ okennej siete presne pre vaše okno. Kvalitní výrobcovia, ako je napríklad  K-system, navyše vedia urobiť sieť na mieru aj pre atypické okná.

2)     Hľadajte siete, ktoré nasadíte bez vŕtania

Snáď každý ocení, keď nemusí kvôli sieti vŕtať do rámu okna. Kvalitní výrobcovia také siete proti hmyzu ponúkajú, preto je dobré vyberať od nich. Množstvo druhov okenných sietí vyrába napríklad firma K-system. Spravidla ich k oknu ľahko upevníte pomocou otočných excentrov, zvrtlíkov alebo nerezových závesov.

obr2

3)     Nezabudnite na materiál okna

Ideálne je, keď sieť k rámu okna sedí nielen rozmerovo, ale aj  dizajnom. Kvalitní výrobcovia, ako napríklad spomenutý K-system, myslí aj na to. Ponúka napríklad siete proti hmyzu špeciálne pripravené pre hliníkové okná, ktoré majú špeciálne kefkové tesnenie, vďaka ktorému sa rám okna nepoškriabe.

Kúpite taktiež siete na plastové alebo drevené okná, ako je napríklad Supernova alebo siete proti hmyzu pre moderné okná, ktoré majú napríklad skosené alebo oblé rámy.

obr4

4)     Bráňte sa aj proti prachu

Ak ste  alergický na prach alebo máte takého alergika doma, hľadajte na trhu plisované okenné siete. Okrem hmyzu totiž zachytávajú tiež prach a nečistoty z vonku. Vďaka tomu sa vám bude lepšie dýchať. Navyše sa s nimi jednoducho manipuluje. Stačí sieť vytiahnuť do požadovanej polohy a v tej zostane. Zalievanie kvetín  je tak oveľa jednoduchšie ako u klasických okenných sietí.

5)     Nekazte si výhľad

Aj keď máte v okne sieť proti hmyzu, istotne nechcete, aby bránila vášmu výhľadu. Rada je jednoduchá. Vyberajte tmavú sieťovinu. Práve cez ňu je totiž vždy perfektne vidieť. Naproti tomu sivé siete zabraňujú pohľadom zvnútra aj zvonka.