Úvod Tlačové správy Aký typ okna je najvhodnejší?

Aký typ okna je najvhodnejší?

1210
0
ZDIEĽAŤ

Každý raz narazí na otázku týkajúcu sa vhodného výberu okien. Ktoré sú teda tie “naj”? Je prirodzené, že dobré okno musí byť úsporné, odolné, bezpečné, funkčné a malo by spĺňať aj určitú estetickú funkciu. To však nie je všetko!

Výrobcov a predajcov, ktorí ponúkajú okná, je mnoho. Ako sa medzi nimi zorientovať? Podľa čoho sa riadiť pri samotnom výbere? Ako prvé si zvoľte materiál, z ktorého by malo byť okno vyrobené. Vybrať si môžete plastové, drevené alebo hliníkové okná. Nemali by ste tento prvý krok zanedbať, pretože je dôležitý nielen pre svoje fyzikálne vlastnosti, ale aj čo sa dizajnu týka.

Snáď najdôležitejšou funkciou je udržiavanie tepla, a preto by malo okno dokonale tesniť a byť odolné proti nárazovému vetru i zlodejom. Dajte si pozor aj na osádzanie. Nekvalitnou montážou môžete pokaziť aj to najkvalitnejšie a najdrahšie okno.

Konečné rozhodnutie je na Vás

Drevené, hliníkové alebo plastové? Rozhodnutie bude dosť náročné, keďže všetky tri majú veľmi podobný koeficient priepustnosti tepla, porovnateľnú funkčnosť, podobné kovanie a sklá. Konečné rozhodnutie závisí viac-menej od Vášho vkusu, finančných možností, ale aj menších výhod, ktorými jednotlivé typy vynikajú.  

Výhody hliníkových okien

Na rozdiel od plastových a drevených, hliníkové okná nepotrebujú povrchovú ochranu, pretože hliník nepodlieha poveternostným vplyvom, ako napríklad drevo, plast či oceľ. Hliník je mimoriadne odolný a pevný. Navyše si môžete vybrať z veľkého množstva farieb. Takéto typy tiež ponúkajú možnosť dvojfarebného prevedenia: profily môžu mať inú farbu na vonkajšej a inú na vnútornej strane.                                  

Drevené okná – estetická klasika

Okrem toho, že drevené okná sú mimoriadne estetické, sú tiež ľahko obnoviteľné, ohľaduplné k životnému prostrediu a dominujú výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Vyrábajú sa taktiež v rôznych farebných prevedeniach a tvaroch. Systém mikroventilácie umožňuje pravidelné prúdeniu vzduchu. V otázke kovania a skiel sa dnes drevené okná vyrovnajú plastovým.

Prečo sa rozhodnúť pre plastové okná?

Pri týchto oknách nebudete musieť siahať hlboko do vreciek. Sú zvukotesné, neprepustia chlad a prievan. Môžete si vybrať z rôznych tvarov, farieb i povrchových úprav. Svojimi vlastnosťami si plastové okná získavajú stále viac a viac spokojných zákazníkov.

Zdroj a foto: inter-okno.sk