Úvod Uncategorized Tipy ako tráviť voľný čas, keď je počasie vonku mrazivé

Tipy ako tráviť voľný čas, keď je počasie vonku mrazivé

154
0
ZDIEĽAŤ

Zima je ročným obdobím, ktoré sčasti polarizuje spoločnosť. Niekto ju vyslovene miluje, nevie sa dočkať, kedy primrzne, bude môcť vytiahnuť lyže či snowboard. Potom sú tu však ľudia, ktorí si nízke teploty musia takpovediac otrpieť, jednoducho to nemajú radi a čakajú, kedy obdobie medzi jeseňou a jarou čo najskôr prehrmí. My sme sa dnes v našom gazdovskom článku zamerali na druhú skupinu ľudí, pretože absolútne chápeme, keď niekto nie je priaznivcom zimy.

Ako teda môžete tráviť čas, keď je vonku desať či dvadsať stupňov Celzia pod nulou, dni sú krátke a stmieva sa rýchlo? Nemusíte ani zďaleka zúfať, možností je neúrekom a je iba na vás, aby ste si vybrali tú správnu. Samozrejme, mysleli sme na to, že niekto čas doma trávi radšej aktívnejšie, iní zas pasívnejšie. Preto nájdete v našich tipov z každého rožku trošku.

Filmy a seriály

 Filmy a seriály sú ideálnym trávením dlhých zimných večerov. V období, kedy sú dostupné rôzne streamovacie služby ako Netflix, HBO GO, Amazon Prime či Disney+ je prakticky len na nás, akú z nich si vyberieme. Stále netreba zabúdať ani na televíziu či video portál YouTube, kde neuveriteľne veľa kvalitného obsahu dostupného zadarmo. Dovolíme si tvrdiť, že filmov a seriálov je toľko, že ich jednoducho nemáte šancu pozrieť všetky. Samozrejme, existuje niekoľko takých, ktoré vám môžu nasmerovať myseľ a život do úplne nových reálií a vo veľa veciach vás môžu namotivovať, naštartovať či v neposlednom rade vám pomôžu odreagovať sa.

Knihy a vzdelanie

 Netvrdíme, že prostredníctvom filmov a seriálov sa nemôžete vzdelávať, práve naopak, ale s knihami sa to môže len ťažko rovnať. Čítanie otvára myseľ a obohacuje vás takým spôsobom, o ktorom by sa vám asi ani nesnívalo. K tomu pridajme, že vám to pomôže v rozšírení slovnej zásoby či zlepšení sa v cudzom jazyku. Taktiež sú k dispozícii rôzne internetové kurzy či lekcie, skrz ktoré sa môžete vzdelať v skutočne rôznych oblastiach. Spomenúť môžeme históriu, marketing, matematiku či cudzie jazyky. Je to opäť len na vás, stačí si vybrať.

Zábava a hry

 Potom sa pristavíme pri zábavnom priemysle či pri službách, ktoré poskytujú rôzne hry alebo súťaže. Pri nich môžete stráviť slušnú porciu času, pričom taktiež vás to môže obohatiť, prípadne môžete zrelaxovať. Niekto preferuje šach proti počítaču, niekto multiplayer hry cez internet, ďalší poker či elektronické kasíno. Potom sú tu ľudia, ktorí  radi pozerajú doma šport, či už je futbal, hokej, basketbal alebo MMA či F1. Na Slovensku je veľmi populárny program PREMIER Sport, kde môže fanúšik vidieť všetky TOP futbalové ligy. Okrem toho, sú tu aj platformy, ktoré ponúkajú športové tipy, pričom, ak priaznivci v určitom čase sledujú šport môžu byť vďaka tomu viac v obraze a okoreniť svoje hobby aj týmto spôsobom. Ono, keď napríklad vedia, že Cristiano Ronaldo dal gól v posledných piatich zápasoch za Juventus Turín, je veľaká šanca, že ho dá opäť. Avšak, na podobný tip je častokrát kurz vo výške 1,3-1,4, čo sa až tak neoplatí. Každopádne, aj v tomto ohľade sú možnosti takmer neobmedzené.

Cvičenie

 Na záver niečo pre aktívnejších čitateľov. Keď sa vám nechce ísť mrznúť do zimy, ale chceli by ste byť fyzicky aktívni, môžete sa venovať domácej fyzickej príprave. Cvičenie s vlastnou váhou, rôzne denné či týždenne výzvy alebo jóga či pilates. Alternatív, ako zaťažiť svoje telo a nemusieť pritom odísť z domu je hneď niekoľko. Napríklad, dobrým tipom je sledovať fitness trénera Maroša Molnára, ktorý je známy napríklad z televíznej šou Extrémne premeny a je autorom aj mnohých článkov či videí. K tomu pridajme MMA fightera Samuela Piráta Krištofiča, ktorý na svojou YouTube kanáli zverejňuje ako sa pripravuje v domácich podmienkach.

Nepochybujeme o tom, že si niečo vyberiete aj vy. Koniec koncov, pevne veríme, že naše tipy vám ukázali, že aj zimné obdobie, ktorého nie ste veľkým fanúšikom, nemusí byť vôbec negatívnou časťou roka.