Úvod Zdravie a Štýl Príčiny bolesti zubov a ako ich zmierniť

Príčiny bolesti zubov a ako ich zmierniť

942
0
ZDIEĽAŤ
Príčiny bolesti zubov

Neexistuje na svete človek, ktorý by sa aspoň raz za život nestretol s bolesťou zubov. Ako naschvál vedia zuby bolieť hlavne v noci a tým pádom je potrebné čakať do rána na ošetrenie u stomatológa. Príčiny bolesti zubov môžu byť viaceré. Niektoré sa dajú zmierniť pomocou rôznych prostriedkov, na iné pomáha naozaj len návšteva zubára.

Najčastejšie príčiny bolesti zubov

Aj malé deti vedia, že o zuby je potrebné sa starať. Pravidelná starostlivosť o zuby je jedinou možnosťou ako zuby chrániť, predchádzať tvorbe kazu alebo iným zubným problémom. Napriek tomu vedia zuby potrápiť, a ak začnú bolieť, zväčša vám neostane nič iné ako odborný zásah. S bolesťou zubov sa stretávajú deti pri prerezávaní. Nejedná matka zažila desiatky prebdených nocí pri nepokojnom dieťati. Prerezávanie je často spojené so zvýšenou teplotou alebo hnačkou. V dospelosti sú najčastejšou príčinou nepríjemnej bolesti zvýšená citlivosť zubov na chlad či teplo, sladkosti, kyslé jedlá a chladné počasie. Bolesť je zapríčinená odhalením krčkov zubov alebo zničenou sklovinou. Na zuboch sa veľmi často tvorí taktiež bolestivý kaz. Hlavne u ľudí, ktorí nevenujú čisteniu zubov dostatočnú pozornosť. Nepríjemná je bolesť mŕtveho zuba, ktorý je potrebné ošetriť vyčistením kanálikov. V opačnom prípade môžete o zub prísť.

Čo zaberá na bolesť zubov

Prevencia je jediným spôsobom, ktorý zabráni častým problémom so zubami. Ošetrujte zuby kvalitnými prípravkami. Zubné pasty si vyberajte podľa stavu vašich zubov. Napríklad značka Ecodenta ponúka zubné pasty pre citlivé zuby, pre zuby so sklonom k tvorbe zubného kameňa alebo pre zuby, ktoré sú zažltnuté. Prípravky Ecodenta sú spojením vedy a prírody bez použitia škodlivých chemických látok. Celý rad produktov tejto značky nájdete na stránkach e-shopu naureus.sk. Ak sa napriek tomu u vás zjavia bolesti zubov, bojovať s nimi môžete viacerými spôsobmi. Najjednoduchšou cestou sú rôzne lieky proti bolesti – veľmi účinný je Ibolex alebo Ibalgin, Paralen a v noci vám na dlhšiu dobu zaberie Nalgesin S. V prípade, že nemáte v obľube chémiu, vyskúšajte prírodné prostriedky. Jedným z nich je všemohúci cesnak. Na bolestivý zub alebo ďasno priložte nastrúhaný cesnak. Podobne účinkuje na bolesť aj cibuľa spolu so soľou. Citlivé zuby ošetrujte výplachom zo šalvie, harmančeka alebo tea tree oleja. Analgetické účinky má taktiež zmes soli a čierneho korenia, ktoré nanášajte na boľavé miesto. V prípade, že bolesti neustupujú, bez odkladu navštívte zubára.