Úvod Automagazín Tak trochu nevšedný darček

Tak trochu nevšedný darček

298
0
ZDIEĽAŤ
Tak trochu nevšedný darček

Darovali ste svojmu miláčikovi na Vianoce ponožky? Ide síce o praktický darček, ktorý ho však asi veľmi nepotešil. Opravným testom pre vás môžu byť jeho narodeniny a venovanie nevšedného zážitku. Zážitkové darčeky milujú všetci ľudia bez rozdielu veku a pohlavia. Jedným z takýchto zážitkov môže byť spoločná jazda na štvorkolke. Bude to vlastne darček pre oboch, na ktorý budete ešte dlho spomínať.

Adrenalín v žilách

Kto by nemiloval rýchlu jazdu, že áno? Na cestách sa vám prílišné dupnutie na plyn môže premietnuť na stave vašich financií po otvorení obálky s pokutou a fotkou od dopravnej polície. Takúto poštu dostávajú hlavne páni, ktorí majú trochu ťažkú nohu. Ak váš partner túži po rýchlej jazde, ale vy netúžite po pokute, skúste jeho chúťky ukojiť inou cestou. Skvelou možnosťou je zážitkový darček vo forme jazdy na štvorkolke. Nevšednú jazdu si môže váš partner vychutnať sám alebo spoločne s vami. Štvorkolka je vozidlo, ktoré znesie drsný terén i drsnú jazdu. Možno si poviete, že na čo kupovať adrenalínový zážitok, keď si môžete štvorkolku požičať alebo dokonca kúpiť. Samozrejme, že vlastniť najmodernejšie modely štvorkolky Can-Am je snom úplne každého muža. Na druhej strane nie je na škodu malá ochutnávka pred zaobstaraním si vlastnej štvorkolky. Veľkou výhodou adrenalínového balíčka je i to, že nebudete jazdiť len tak bez rozmyslu po lese a po rovnom teréne. Zároveň nemusíte prácne hľadať, kde by ste si mohli dopriať naozaj divokú jazdu. O všetko sa postará spoločnosť, ktorá sa predajom adrenalínových zážitkov zaoberá. Celý program je nastavený tak, aby ste počas jazdy vyskúšali naozaj všetky druhy terénov vyvolávajúce celú škálu emócií. Obávať sa nemusíte ani o bezpečnosť. Vašou jedinou starosťou bude dupnúť na pedále a užívať si vietor vo vlasoch.

Čo všetko vás čaká

Pred samotnou jazdou si pripravte doklad totožnosti a vodičský preukaz na osobné vozidlo. Jazdy sa môžu vo väčšine prípadov zúčastniť aj deti (niekedy dokonca od 8 roku v závislosti od typu trasy a terénu) pod dozorom dospelého sprievodu. Štvorkolky určené na adrenalínovú jazdu sú vždy v perfektnom technickom stave a všetky poistené. Adrenalínová jazda sa dá zakúpiť počas celého roka. Prekážkou na jazdu nie je ani sneh. Dá sa povedať, že práve extrémne počasie dodá jazde na štvorkolke poslednú bodku k dokonalosti. V tomto prípade však myslite na vhodné oblečenie a obuv. Rátajte s tým, že po jazde budete poriadne špinaví od blata alebo premočení od vody. Niektoré spoločnosti umožňujú jazdcom požičanie nepremokavého oblečenia, rukavíc či kukly. Pre neskúsených jazdcov sú určené jazdy s inštruktorom, ktorý sedí priamo za vami. Alebo môže toto miesto obsadiť vaša drahá polovička. Ochranné prilby a chrániče tela bývajú obvykle zahrnuté v cene zážitku. Aká bude samotná jazda? Extrémnosť jazdy závisí od danej spoločnosti. Preto sa vopred informujte o teréne. Pripravte sa však na to, že štvorkolky s vami prekonajú nejeden kopec, potok, pukliny, zákruty a prejazdy bahnom. Pre čo najviac adrenalínový zážitok bývajú na dráhe vybudované umelé prekážky či pieskový terén, do ktorého iste zapadnete. Vyťahovanie navijakom je ďalšou časťou jazdy a novým zážitkom. Spomienky sú na nezaplatenie, a preto si nezabudnite so sebou vziať fotoaparát alebo kameru.