Úvod Zdravie a Štýl Som mama…alebo ako sa z toho nezblázniť

Som mama…alebo ako sa z toho nezblázniť

305
0
ZDIEĽAŤ
Ako sa obliekate, maminky?
Ako sa obliekate, maminky?

Ako sa obliekate, maminky?

S novým bábätkom sa zmenil aj môj šatník. Sukne, či elegantné kúsky som vymenila za teplákové súpravy, alebo topy, ktoré sa dajú ľahko odokryť (na kojenie), resp. vyzliecť a obliecť. Topy pre maminky, ktoré majú univerzálne potlače, ľahko kombinovatenú farebnú  basic škálu a príjemné materiály. Celodenná aktivita s dieťaťom obnáša voľbu častokrát univerzáleho outfitu na celý deň – doobedná prechádzka, zastavenie sa na ihrisku, obed, poobedný oddych v knižnici, opäť ihrisko, nákup,….Ja preto volím častokrát rifle, tričko a mikinu. Vyhrám sa skôr s materiálmi a farbou, prípadne siaham po kúsku s vtipnou potlačou.

Tipy pre mamičky, alebo ako sa z toho nezblázniť!

Toto je mojich pár postrehov, ako sa cítiť sama sebou aj ako čerstvá maminka.

  1. Nerobte si hlavu z toho, že sa nezmestíte do nohavíc pred pôrodom
  2. Prejdite si kúsky vo vašom šatníku a poznačte si, aké druhy oblečenia vám teraz chýbajú – máte o dôvod viac urobiť si radosť!
  3. Vrstvite – oceníte to najmä pri celodenných aktivitách s dieť Sveter či kardigán ľahko vyzlečiete počas dňa. A ak chcete outfit obzvláštniť, nebojte sa bižutérie.
  4. Šatky – milujem extra veľké šály a šatky, ktoré sú perfektné pri dojčení bábätka. Tento kúsok iste doceníte.
  5. Foťte sa – odfoťte sa v outfite, v ktorom sa cítite v daný deň najlepš Ak nabudúce nebudete vedieť nájsť inšpiráciu, mrknite do vašej fotobanky.

Oblečenie pre mamičky nemusí byť nuda!

Oblečenie pre mamičky nemusí byť nudné! Skvelé sú nápadité mikiny s nápisom, ktoré viete zakúpiť tak pre seba, ako aj pre svoje dieťatko a vytvoriť rodinný outfit s myšlienkou a mať tak krajší deň. V oblečení pre mamičky víťazia teplákové súpravy. Pohodlie a komfort je v oblečení pre mamičky to najdôležitejšie. Na trhu nájdete pestrú farebné škálu, voľnejšie strihy striedajú obtiahnuté legíny, ale aj zaujímavé materiály s komfortom pri nosení, ale aj termoreguláciou.

A keďže je naozaj z čoho vyberať, príjemná farba a strih urobia z každej maminky štýlovú. Ja však stále vravím, pri oblečení pre maminky neexistujú pravidlá, a preto akúkoľvek cestu oblečenia zvolíte, budete tou najlepšou maminkou na svete.

Tie naše dieťatká rastú rýchlosťou blesku

Je priam zázračné, akou rýchlosťou rastú naše deti a objavujú svet. Častokrát je preto komplikované zvoliť správnu veľkosť oblečenia. Práve vek nám udáva pri bábätkách veľkosť a pri najmenších sú to len mesiace. Pri hľadaní vhodnej veľkosti sa môžme tiež riadiť výškou dieťatka, veľkosť je vtedy udávaná v cm.

Sú mikiny vhodným kúskom aj pre bábätko?

Moja odpoveď je áno! Mikiny pre bábätká sú rastúci kúsok do detského šatníka.

Sú skvelou voľbou ako rastúci kúsok do šatníka – rukávy sa dajú buď vykasať alebo ohrnúť, čím častokrát vytvoríte obzvláštnenie outfitu. Rastom vášho dieťatka ich opäť vyrovnáte a mikinu viete ponosiť aj pár veľkostí. Tie, čo som našla na internete sú strihom o čosi voľnejšie, preto padnú veľmi dobre aj cez bruško a aj na dĺžku.

Aby sa uľahčilo samotné obliekanie, mikiny pre bábätká majú pri krku cvoky, ktorými umožníte oveľa pohodlnejšie obliekanie a vyzliekanie aj pri našich najmenších.

Ja tiež zbožňujem mikiny s uškami. Nazvala by som ich samostatnou kategóriu vo svete oblečenia pre bábätká. Sú super cute! Na internete nájdete mikiny pre deti s dlhými zajačími uškami, ale aj s mikiny krátkymi mackovými uškami, alebo detské body s uškami.

Mikiny pre bábätká jednoducho skombinujete či už s body, pančuškami alebo tepláčkami. A keďže je pri bábätkách vrstvenie oblečenia tak podstatným, mikinu ľahko vyzlečiete alebo zase oblečiete pri zmene teploty, resp. návšteve Interiéru či exteriéru.

Je to výborný kúsok do detského šatníka.