Úvod Automagazín Ako uzatvoriť výhodné povinné zmluvné poistenie?

Ako uzatvoriť výhodné povinné zmluvné poistenie?

37
0
ZDIEĽAŤ
Ako uzatvoriť výhodné povinné zmluvné poistenie?
Ako uzatvoriť výhodné povinné zmluvné poistenie?

Ak ste si práve kúpili nové auto, určite viete, že vám zo zákona vyplýva povinnosť o zmluvnom poistení. Túto poistku si môžete uzatvoriť vo vami vybranej poisťovni a budete ju musieť platiť raz ročne. Ako ale prísť na to, v ktorej poisťovni to pre vás bude najvýhodnejšie?

Pri uzatvorení pzp zohráva úlohu viacero faktorov. Dôležité je to, ako dlho ste už vy šoférom a to, či ste za tú dobu zapríčinili nejakú dopravnú nehodu. Ak je vaše auto napríklad starší model, určite si priplatíte o niečo viac. Aká bude výška povinného zmluvného poistenia práve pre vás? To sa môžete dozvedieť aj online z pohodlia vášho domova bez zbytočnej návštevy poisťovne.

Ako rýchlo porovnať ponuky poisťovní?

Ak patríte k ľuďom, ktorí si dajú záležať na tom, ktoré služby sú pre nich tie najvhodnejšie, možno vám napadne urobiť si vlastný prieskum, pri ktorom zistíte, ktorá poisťovňa má najlepšie ponuky. Z vašej vlastnej iniciatívy by to bol samozrejme skvelý krok, ale neušetrí vám žiaden čas, pretože by ste ho museli stráviť návštevou pobočiek poisťovní vo vašom okolí. Riešienie nájdete v online priestore, kde na základe vašich údajov a údajov o vozidle pre vás nájdu vhodné poistenie.

Čo je zelená karta?

Zelená karta je povinnou súčasťou vašich dokladov vo vozidle a policajti vás pri kontrole môžu kedykoľvek vyzvať na jej preukázanie. Je to doklad, ktorý potvrdzuje vaše povinné poistenie auta. Zelenú kartu vám doručí domov poisťovňa následne potom, ako s ňou uzavriete vašu poistku. Uzavrite svoje poistenie online formou aj vy, bude to pre vás rýchle a jednoduché a urobiť tak môžete cez porovnajto.sk, kde vám kalkulačka vypočíta výšku vášho poistného a vy si na základe toho môžete vybrať najvýhodnejšiu ponuku od poisťovni. Jazdite opatrne a myslite na bezpečnosť seba aj ostatných cestujúcich.