Úvod Uncategorized Pracovná obuv Jalas: Fínska kvalita dostupná aj na Slovensku

Pracovná obuv Jalas: Fínska kvalita dostupná aj na Slovensku

192
0
ZDIEĽAŤ
Pracovná obuv Jalas: Fínska kvalita dostupná aj na Slovensku

Čoraz viac ľudí sa zaujíma o zahraničné značky pracovného oblečenia. Domáce a dobre etablované značky sú vytláčané svetovou ponukou, ktorá ich v kvalite značne predbieha. Spoznajte fínsku pracovnú obuv Jalas, ktorá patrí aktuálne k svetovej špičke.

Fínsky vývoj a výroba od roku 1916

Jalas je v prvom rade výrobca a nie importér. Čo to znamená? Že väčšina tuzemských značiek iba dováža nakúpený tovar, ktorý iba obsahuje ich logo. O žiadny návrh, vývoj či testovanie tu nejde. Jalas je však výrobca, takže svoju obuv navrhuje, vyrába aj testuje. A taktiež si pýta od zákazníkov spätnú väzbu, takže od svojich modelov vyžaduje, aby splňovali účel.

Všetko to začalo vo Fínskej dedinke Jokipii, pred viac ako 100 rokmi. Malá rodinná firma začala vyrábať obuv – najprv pre tamojších farmárov, neskôr pre armádu a potom pracovnú a bezpečnostnú obuv. Značka, ktorá prežila dve svetové vojny, zmenu trendov aj expanziu do celého sveta.

Dnes je Jalas stále v rovnakej dedine, avšak v mnohonásobne väčšej továrni. Ako jeden z mála výrobcov nepresunul výrobu do Číny, ale svoje pracovné topánky navrhuje, kompletizuje a testuje doma vo Fínsku.

Pracovná obuv Jalas patrí medzi svetovú špičku, hlavne vďaka svojej histórií, hodnotnému know-how a vysokokvalitným produktom. Firma Ejendals, pod ktorú Jalas patrí, dominuje severským krajinám, no nájdeme ju aj v každej európskej krajine, v Rusku, Arabských emirátoch a taktiež USA.

4 dôvody prečo je Jalas taký obľúbený

Dôvodov, prečo je obuv Jalas taká obľúbená, je niekoľko. Samozrejme, najdôležitejším dôvodom je fakt, že ľudia si viac vážia svoje zdravie a viac investujú do produktov, ktoré majú vyššiu pridanú hodnotu ako len pekný vzhľad.

1) Materiály a technológie

Áno, kvalitné materiály sú základ. Avšak nielen preto, že obuv viac vydrží, ale hlavne preto, že sú tieto materiály zdraviu nezávadné.

Lacné materiály prinášajú so sebou množstvo zdravotných rizík v podobe ťažkých kovov, farbív a iných chemikálií. Potenie následne týmto škodlivinám predstavuje priamu cestu do tela.

Dôležité sú aj technológie ako lepšie podrážky, odvetrávanie, lepšie vodeodolné membrány či kreatívnejšie spôsoby zapínania ako napr. BOA systém.

2) Anatomické prevedenie a dôraz na ergonómiu

Kvalitná pracovná obuv je postavená na diametrálne odlišných kopytách. Jalas vyrába ergonomické topánky, ktoré sú pre chodidlo obzvlášť príjemné na nosenie.

Pomáhajú tomu aj rôzne technológie ako tlmiaca pena Poron či niekoľkovrstve stielky. Vybrané modely spĺňajú aj ortopedické normy a môžu byť rozšírené o ortopedické úpravy či vložky.

3) Škandinávska mentalita

Najväčší rozdiel medzi domácou značkou a napr. Nemeckou či spomínanou Škandinávskou je mentalita.

Fínsko a celá severná oblasť je veľmi stará a vyspelá krajina. Krajina, v ktorej sa kladie dôraz kvalitu a dôslednosť. Taktiež majú iný prístup k testovaniu produktov a napr. zimné modely topánok vyrábajú na základe svojich zimných podmienok, čo niekoľko násobne prevyšuje naše požiadavky na zimnú obuv. Dlhá suchá zima je predsa rozdiel oproti 2 mesačnej čľapkanici.

4) 100 rokov skúseností

Vek je známka kvality, a platí to aj pre Jalas. Zatiaľ čo množstvo výrobcov príde s dokonalým produktom a v priebehu pár týždňov sa po nich z ľahne zem, skutočne kvalitné značky prekonávajú čas, výkyvy trhu, zmenu trendov ci iné okolnosti.

Know how je najväčší benefit, ktoré fínsky Jalas ponúka.

Kompletná ponuka od autorizovaného distribútora

Spoznajte pracovnú obuv Jalas bližšie a prezrite si jednotlivé modely alebo si prečítajte viac o jednotlivých kolekciách.

Obuv môžete zakúpiť u autorizovaného distribútora REPRESENT. Workwear. Máte tak 100% záruku profesionálneho servisu vrátane reklamácií, a garanciu nákupu originálnych produktov Jalas z distribučnej siete. Celú ponuku nájdete na www.representworkwear.sk