Úvod Zdravie a Štýl Chodíte do fitka? Tieto stroje nevynechajte

Chodíte do fitka? Tieto stroje nevynechajte

284
0
ZDIEĽAŤ
Chodíte do fitka? Tieto stroje nevynechajte
Chodíte do fitka? Tieto stroje nevynechajte

Do fitness centier chodia dve skupiny ľudí. Jedna skupina formuje a druhá cvičí, aby zhodila kilogramy. Pre obidve skupiny sú v centrách pripravené desiatky strojov a pomôcok, ktoré k vytúženému cieľu pomôžu. Ktoré stroje by nemali vo fitness centre vynechať milovníci kardio a priaznivci posilňovania?

Kardio stroje a stovky spálených kalórií

Neexistuje fitness centrum, v ktorom by ste nenašli bežecký pás. Tento stroj je skvelý na zahriatie i na tréning. Rôzne programy a voľby sklonu umožňujú vytvoriť efektívny kardio tréning. Menšie bežecké pásy sa zmestia aj do obývačky, takže tréning nemusíte vynechať ani vtedy, keď nemáte čas na návštevu posilňovne. Mechanické bežecké pásy sú skladné a tiež lacné, presvedčte sa na stránkach internetového obchodu inSPORTline. Vo fitness centre si zacvičte aj na cyklotrenažéri alebo spinningovom bicykli. Vypotené litre potu sú zaručené.

Okrem pásu by ste nemali v posilňovni vynechať schody. Ide o finančne nákladný stroj, ktorý nemá každé fitness, ale ak ho v posilňovni nájdete, iste ho využite. Na schodoch je možné zvoliť intenzitu šliapania i odporu. Pri stúpaní sa nedržte madiel a spálite ešte viac. V tesnom závese za schodíkmi stojí v efektivite spaľovania eliptický trenažér. Jeho výhoda tkvie v tom, že na eliptickom trenažéri si môžu zacvičiť ľudia, ktorých bolia kĺby. Pre kĺby šetrný je tiež veslovací trenažér. Jeho prednosťou je formovanie celého tela a priaznivý vplyv pri bolestiach chrbta.

Posilňovacie stroje a vyformované svaly

Činky a sady činiek má doma každý priaznivec dvíhania želiez. Bohužiaľ malé priestory v bytoch neumožňujú do výbavy kúpiť väčšie stroje. Preto sa snažte z tréningu v posilňovni vyťažiť maximum a využívajte multifunkčné stroje. Medzi takéto stroje patrí multipress. Na multipresse si precvičíte dokonale celé telo. Multripress má oproti iným strojom výhodu v tom, že nemusíte pri dvíhaní vyššej váhy volať niekoho na pomoc. Bezpečnostné zarážky sa postarajú, aby závažie nespadlo a nezranilo vás. Posilňovacie stroje a stojany typu multipress sa dajú rozšíriť rôznymi modulmi a je na ne možné zavesiť doplnkové pomôcky, napríklad TRX či odporové gumy.

Okrem multipressu odporúčame cvičiť na samostojacích hrazdách. Na niektorých sa precvičujú len brušné svaly a iné sú upravené tak, aby sa na ne dali pripevniť kladky a iné nástroje. Brušné svaly sa dajú formovať aj na hyperextenzii a posilňovacích lavičkách so sklonom. Dokonalými strojmi na posilňovanie sú veže. Ich výbava býva variabilná a dáva možnosti voľby posilňovania rôznych svalových partií s voliteľnou záťažou.