Úvod Tlačové správy Nevyberajte nehnuteľnosť neuvážene

Nevyberajte nehnuteľnosť neuvážene

930
0
ZDIEĽAŤ

Rozhodnutie o kúpe rodinnej nehnuteľnosti je jedno z najdôležitejších v živote. Postaviť sa na vlastné nohy, začať žiť svoj život, ale najmä, začať ho žiť vo svojom, to je predsa sen každého z nás. Pri voľbe budúceho bývania je prvoradé riadiť sa rozumom, no trocha aj srdcom. Možno Vás kroky zaviedli do nášho hlavného mesta a hľadáte reality Bratislava. V týchto bludných vodách by ste sa ale nemali potulovať osamote. Je dobré spoľahnúť sa na profesionalitu realitného makléra. Práve on Vám môže pomôcť odhaliť nielen plusy vybraného bývania, ale najmä tie malé nedostatky, o ktorých sa nehovorí. Pokiaľ kupujete nehnuteľnosť bez odbornej pomoci, hrozí riziko, že sa popálite. S bolesťou brucha idete k lekárovi, na súde Vás obhajuje advokát, a preto je na mieste, keď aj problematiku bývania riešite s kvalifikovaným pracovníkom.

Zodpovednosť je na prvom mieste

Bývanie v hlavnom meste nie je vždy jednoduché. Na trhu sú mnohé menej či viac luxusné nehnuteľnosti. Bratislava ponúka možnosti ako žiadne iné mesto na Slovensku, no nie vždy je ľahké zorientovať sa v nich. A práve v tomto momente je dobré, keď sa svojej úlohy zhostí realitný maklér, aby Vám poradil, ktoré byty sú dostupné a pre Vás výhodné. No aj realitných kancelárií je na trhu nespočetne. Ako si vybrať tú naozaj najlepšiu a najserióznejšiu? Zistite si referencie, pýtajte sa na mnoho vecí a čakajte odpovede. K tomuto procesu pristupujte zodpovedne. Samotná kúpa potom pôjde oveľa expresnejšie. Profesionálny maklér dokáže odpovedať na každú otázku, je úprimný a nesnaží sa Vám nasilu natlačiť akúkoľvek nehnuteľnosť. Serióznosť, diskrétnosť a ústretovosť, toto sú tri vlastnosti, ktoré by nemali dobrému maklérovi chýbať.

Nechajte sa riadiť aj inštinktmi

Každému záujemcovi záleží na správnom výbere svojej budúcej nehnuteľnosti. V žiadnej etape to netreba vzdávať. Určite je dobré, ak po Vašom boku stojí schopný poradca, no tak trochu dôverujte aj svojim inštinktom. Pokiaľ sa Vám nehnuteľnosť z nejakého dôvodu nepáči, ale maklér tvrdí opak, premyslite si to. Podobne to ale platí aj v opačnom prípade. Ak sa Vám nehnuteľnosť pozdáva, no maklérovi na nej niečo nesedí, zamyslite sa, prečo je to tak. Skúsený realitný maklér stojí za Vami, preto sa nemáte čoho obávať. Vložte svoju dôveru do pracovníka, ktorý už má niečo za sebou a ktorého Vám možno aj niekto odporučil, pretože mal s ním dobrú skúsenosť. Pri výbere Vášho realitného poradcu, ako aj samotnej nehnuteľnosti, Vám držíme palce a veríme, že Vás inštinkt nesklame.

Foto: freedigitalphotos.net