Úvod Automagazín Pripravte svoje auto na zimu

Pripravte svoje auto na zimu

1262
0
ZDIEĽAŤ

Rok sa prehupol do svojej druhej polovice, a tak ani zima na seba nenechá dlho čakať. Aj keď sme najmä v mestách zvyknutí len na malú vrstvu snehu, predsa len je potrebné auto na zimu pripraviť dôkladnejšie.

Práve zima je pre každého veľmi náročným obdobím. Okrem rôznych chorôb a prechladnutí tak môžeme často trpieť aj kvôli nedostatku slnečných lúčov. Mráz a vlhkosť však má vplyv aj na naše auto. Okrem kontroly v autoservise by ste teda mali pouvažovať aj nad výmenou oleja, či vody do ostrekovačov. Ak ste aj doteraz mrazy vo svojom meste nezaznamenali, mohol by Vás tento rok nemilo prekvapiť. Leto teda nestálo za veľa, no o to môže byť zima mrazivejšia.

Auto je dnes už nedeliteľnou súčasťou väčšiny domácností. Jeho cena však dáva predpoklad, že nám vydrží roky a nebudeme ho meniť tak často ako iné vybavenia našich domovov. Aby nám však spoľahlivo slúžilo, vyžaduje aj našu pozornosť. Nestačí ho pravidelne natankovať, či zaparkovať v autoservise. Práve ten si však vyžaduje nemalé prostriedky, ktoré môžu Vášmu rozpočtu veľmi chýbať. Ani napriek tomu by sme sa však týmto kontrolám nemali vyhýbať. Ušetriť však môžete ak si vhodné autodiely vyhľadáte na internete. Tu totiž nájdete oveľa prijateľnejšie ceny ako ponúkajú v autoservisoch.

Nevyhnutnou výbavou sú samozrejme zimné pneumatiky. Ani ich kúpa nie je lacná, no ak nechcete v zime chodiť pešo, alebo využívať hromadnú dopravu, nevyhnete sa im.

Ak sa na zimu pripravíte, nezaskočí Vás ani sneh na cestách, no pokojne sa budete môcť vydať aj za zimnou zábavou do našich hôr.