Úvod Tlačové správy Milujete vidiek? Obstarajte si záhradný domček!

Milujete vidiek? Obstarajte si záhradný domček!

2643
0
ZDIEĽAŤ

Patríte k typom ľudí, ktorí milujú pobyt v prírode, a preto za ňou cestujú každý víkend? Možno vlastníte rodinný dom s veľkou záhradou. Situácia je potom o niečo jednoduchšia. No v prípade, že bývate v mestskom panelovom dome, hľadáte všetky možnosti, ako uniknúť pred tým večným hlukom. Nech už je to akokoľvek, určite Vám nie sú neznáme záhradné domčeky, ktoré sa tešia v posledných desaťročiach mimoriadnej obľube. Áno, isté kôlničky na náradie poznali aj naši starí rodičia, no dnes je to o niečom úplne inom. Už nejde iba o prístrešok, kde si môžete skryť záhradné náčinie pred zlodejmi a nehostinným počasím. Trh ponúka skutočne skvelé alternatívy, ktoré zosobňujú individuálne domčeky vhodné i na prenocovanie. Možno takúto záhradnú stavbu máte, no ak nad ňou stále iba uvažujete alebo ste usúdili, že potrebujete niečo celkom nové, tak smelo do toho. Pobyt na záhrade sa stáva so záhradným domčekom pohodlnejší. Ide o investíciu, ktorá sa zaručene oplatí, ak je pre Vás dovolenka na vidieku krásnou vidinou.

Veľká záhrada si pýta malý domček

Naša spoločnosť, ktorú nájde aj na webovej stránke kvalitny-tatranskyprofil.sk, ponúka záhradné stavby z kvalitného tatranského profilu v niekoľkých prevedeniach. Prvoradá je Vaša predstava, ktorú stačí vložiť na papier a my jej dáme reálnu podobu. Dlhoročné skúsenosti ukázali, že záhradný domček môžeme rozdeliť na tri typy. Základný typ predstavuje úplne jednoduchá a nenáročná stavba, ktorej jediným účelom je úschova náradia, ktoré v záhrade reálne využívate. Druhý typ slúži na denné pobyty s rodinou. Prístrešok zaručuje úkryt pred dažďom, môžete sem uložiť deti, kým sa dovarí guláš alebo opečie mäsko. Sú teda vhodné na krátkodobý relax a výlet. Tretí typ tvorí v podstate najvyššiu úroveň medzi záhradnými domčekmi. Po špeciálnej úprave je vhodný i na dlhší pobyt. Je zateplený, má odkvapový systém a požadovaný štandard k spánku i príprave jedla. K stavbe si môžete nechať dorobiť terasu, altánok alebo detský domček. Vašej fantázií a naším možnostiam sa medze nekladú, takže nám neváhajte svoj návrh predložiť.

Drobnosti, ktoré je dobré vedieť

zahradna chatka

Určite by ste mali mať jasno v tom, kde bude záhradná chatka stáť. Priestor premerajte a zvážte, či je kompatibilný s objektom, ktorý tu chcete umiestniť. Určite už v tejto chvíli viete, na čo ho využijete. Bude to iba miesto pre náradie alebo sa tu chystáte stráviť leto s rodinou? Možno to vidíte aj na zorganizovanie menšej oslavy. Stavíte skôr na klasiku či na moderný štýl? Základy je nutné vybetónovať minimálne 0,8 m do hĺbky. Zvážte ukotvenie, strešnú krytinu, zateplenie i odkvapový systém. Toto všetko totiž ovplyvňuje životnosť chatky a Vašu spokojnosť. Samozrejme, naša spoločnosť Vám so všetkým poradí. Oboznámime Vás s tým, ako sa o chatku starať, aby nezavlhla, nenapadli ju drevokazné huby a hmyz. Tiež Vám dáme návod, ako sa brániť proti vplyvom počasia. Naše chatky sú vyrobené z kvalitného materiálu a sú bežne dostupné za výhodnú cenu. Drevo je ale materiál, ktorý treba udržiavať (obnovovať ochranné nátery, aplikovať lazúru a pod.). Kúpou záhradnej chatky si kupujete nielen dizajnovo príťažlivý objekt, ale tiež ekologickú a ekonomicky nenáročnú stavbu.

Veríme, že i Vy si drevené domčeky obľúbite a prinesú Vám požadovaný úžitok. 

Foto: kvalitny-tatranskyprofil.sk