Úvod Tlačové správy XXI. ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel na Bojnickom zámku

XXI. ročník Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel na Bojnickom zámku

2440
0
ZDIEĽAŤ

Medzinárodný festival duchov a strašidiel ako špeciálny produkt kultúrneho turizmu v spojení s Bojnickým zámkom je venovaný domácim i zahraničným návštevníkom v rámci cestovného ruchu na Hornej Nitre.

Už dlhoročný festival duchov a strašidiel, ktorý dlhodobo pozitívne vplýva na rozvoj turizmu v tejto oblasti je príkladom, ako komunita rozvíja povedomie o meste Bojnice. Je jasné, že takýto festival naplní kasy miestnych ubytovacích zariadení. Veď aj na námestí, priamo pod Bojnickým zámkom je niekoľko penziónov s malebnými terasami pod alejou Bojnických líp na krásnom zrekonštruovanom námestí. Ubytovaní hostia majú krásny výhľad najmä ak sú ubytovaní v podkroví a otvorené okná s výhľadom na celé toto divadielko robí neopakovateľný zážitok.

Tento rok je čo oslavovať, pretože sa jedná o jubilejný 20 ročník festovalu. Medzinárodného festivalu duchov a strašidiel je preto aj priestorom na rekapituláciu a oslavu. Témou tohtoročného eventu je „koniec sveta“.

Tento rok správa o konci sveta zasiahla v plnej miere aj svet duchov. Fakt, že sa na Zámok Bojnice začínajú húfne zlietať strašidlá zo všetkých XIX ročníkov i z celého sveta, nemôže uniknúť verejnosti a odborníkom na paranormálne javy.

A rovnako i návštevníkom – svet duchov môže totiž postihnúť apokalypsa, tak vravia dávne proroctvá a strašidelné kalendáre. A keďže bojnický zámok už dlhé roky slúžil duchom a strašidlám ako ich druhý domov, rozhodli sa, že ho využijú tento krát ako svoje útočisko.

Každý duch a strašidlo správu o konci sveta prijíma inak. Niektorí sa ho obávajú, iní sa naň tešia. Väčšina sa však stotožňuje s názorom, že koniec sveta by sa mal patrične osláviť. A preto v najväčšej sále Bojnického zámku – v Huňadyho sále usporiadajú strašidelný bál, na ktorý Vás srdečne pozývame!

Článok preberá fakty zo stránky portálu Codnes.sk