Úvod Tlačové správy Máte záujem o kanceláriu v Bratislave alebo Košiciach?

Máte záujem o kanceláriu v Bratislave alebo Košiciach?

958
0
ZDIEĽAŤ

Chceli by ste si prenajať kancelárske priestory? Rozhodujete sa medzi dvoma slovenskými metropolami, konkrétne Košicami a Bratislavou? Hľadáte kancelárie na prenájom v oboch mestách, pretože chcete svoje pole pôsobenia sústrediť na západ i na východ, a preto Vás zaujíma výška čistého nájmu voľných priestorov, aby ste si mohli údaje porovnať?  

V tomto článku Vám povieme viac o tom, ako sa menilo nájomné počas roku 2014 v dvoch dominantných centrách Slovenska. Zameriame sa na všetky typy kancelárskych priestorov (A, B, C) a v Bratislave si porovnáme ceny vo všetkých mestských častiach.

Prenájom kancelárii v Košiciach

V nenapodobiteľnej ozdobe východného Slovenska sa priemerná výška čistého nájmu kancelárii štandardu A, B, C pohybuje v rozmedzí od 5,3 €/ m2/ mesiac do 10,4 €/ m2/ mesiac. Pričom za štandard A zaplatíte najviac a jeho hodnota sa od začiatku roku 2014 celkom stabilizovala.

Za prenájom kancelárii štandardu B zaplatíte v súčasnosti 6,9 €/ m2/ mesiac. Táto hodnota od začiatku roka mierne kolíše.

Pri štandarde C zaplatíte najmenej, a to len 5,3 €/ m2/ mesiac.

Prenájom kancelárii v Bratislave

V hlavnom meste Slovenskej republiky je priemerná hodnota požadovanej výšky čistého nájmu kancelárii štandardu A, B, C troška vyššia. Pohybuje sa v rozmädzí od 6,5 €/ m2/ mesiac do 12,4 €/ m2/ mesiac. Zaujímali sme sa o jej hodnoty vo všetkých piatich mestských častiach Bratislavy.

Za kancelárie štandardu A zaplatíte v Bratislave I za mesiac 12,9 €/ m2/. Táto suma sa však od začiatku roka znížila, čo je potešujúce. Najmenej za štandard A zaplatíte v mestskej časti Bratislava III, a teda iba 10,4 €/ m2/ mesiac.

Prenájom kancelárii štandardu B je najdrahší v Bratislave I a najlacnejší v Bratislave IV. V prvej lokalite si už dlhodobejšie udržuje hodnotu 10,5 €/ m2/ mesiac a v druhej došlo k miernemu poklesu z 8,5 €/ m2/ mesiac na 8,0 €/ m2/ mesiac.

Suma za prenájom posledného typu kancelárii v Bratislave kolíše okolo 7,0 €/ m2/ mesiac. Najvyššiu hodnotu dosahuje v mestskej časti Bratislava I a najnižšiu v Bratislave IV.

Na základe uvedených hodnôt môžeme usudzovať, že v Košiciach je prenájom kancelárskych priestorov lacnejší.

Netreba však zabúdať na fakt, že kdekoľvek na svete poskytujú hlavné mestá okrem prestíže a lepších pracovných podmienok aj vyššiu cenu. S týmto musíte jednoducho rátať aj v prípade, ak sa zaujímate o lukratívne mestské priestory na prenájom. Je nutné zvážiť, čo Vám bude najviac vyhovovať a koľko ste ochotný zaplatiť. Vo väčšine ponúkaných subjektov sa však môžete pripraviť na absolútny komfort a exkluzivitu, ktoré nesmú modernej kancelárii chýbať. 

Zdrojfoto: kancelarie.sk