Úvod Zdravie a Štýl Nezanedbávajte pohyb

Nezanedbávajte pohyb

1066
0
ZDIEĽAŤ

Riziko nadváhy, či cukrovky je stále viac realitou aj u nás. Dôvodom je, samozrejme, zmena životného štýlu, keďže už nemusíme celý deň behať okolo domu, dobytku a ešte utekať aj do práce, kde sme celý deň na nohách.
Náš život je tak pohodlnejší ako spred pár desaťročí, no v našom jedálničku sa to prejavilo celkom opačne. Nielen teda nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie a dochádzanie za prácou na aute, ale aj výdatné raňajky, obedy a neskoré večere prispievajú k nie veľkej kondícií v našej spoločnosti. Diéty však v tomto ohľade veľa nepomôžu. Najmä ženy siahajú práve po tomto spôsobe, ako schudnúť, no najefektívnejším a pre zdravie najlepším riešením je okrem úpravy jedálnička aj aktívny pohyb.

Tento ponúka aj jedinečnú možnosť odreagovať sa voči stresu v práci, či na našich cestách, preto by sme sa mu mali venovať pravidelne. Vďaka jeho rozmanitosti si určite ten správny vyberie každý, no nemusí Vás stáť veľa. Veľmi obľúbené sú fitnescentrá, no ak je vonku pekne a slnečno, je nelogické trčať pod umelým osvetlením.
Skôr je tak vhodnejší napríklad beh. Ten Vás nebude stáť takmer nič. Potrebovať budete len pohodlné tepláky a samozrejme bežecké tenisky, tie vyberiete aj na bezeckyeshop.sk. Môžete tak vyraziť na čerství vzduch kedykoľvek to vyhovuje Vám.
Ak však dávate prednosť kolektívnym športom, nemusíte voliť len futbal, stále populárnejším sa stáva florbal. Tu však budete potrebovať väčšiu výstroj. Aby ste však nemuseli meniť pravidelne celú hokejku, hľadajte na bsflorbal.sk vhodné florbalové čepele.

FOTO: photostock freedigitalphotos.net