Úvod Dom, byt a záhrada Ktoré koberčeky budú najlepšou voľbou pre vašu kúpeľňu? Pozrite si 4 odporúčané...

Ktoré koberčeky budú najlepšou voľbou pre vašu kúpeľňu? Pozrite si 4 odporúčané modely

119
0
ZDIEĽAŤ
Ktoré koberčeky budú najlepšou voľbou pre vašu kúpeľňu? Pozrite si 4 odporúčané modely

Každá kúpeľňa je dispozične a farebne odlišná. Pri výbere doplnkového vybavenia do kúpeľne prihliadajte na dominantné farby, na veľkosť priestoru a funkčnosť doplnkov. Jedným z najviac dôležitých doplnkov sú koberčeky. Inšpirujte sa 4 modelmi moderných a praktických kobercov do kúpeľne.

1. Štýlový bielo čierny koberček so strapcami

Kombinácia bielej a čiernej farby je nestarnúca. Zároveň ide o kombináciu, ktorá sa jednoducho zladí s vybavením kúpeľne. Čierna a biela sú oku lahodiace farby. Môžete si byť istí, že takýto koberec vás v kúpeľni neprestane nikdy baviť. Vyberte si koberček do kúpeľne so zaujímavým vzorom a vytvoríte v kúpeľni veľmi príjemnú atmosféru. Hlavnou farbou koberca môže byť biela alebo krémovo biela farba a vzor na koberci čierny.

Strapce po stranách koberčeka pekne ladia s dlhším vlasom. Dlhší vlas je zárukou, že pri stúpnutí na podlahu pocítite príjemnú mäkkosť a hebkosť. Dbajte na to, aby mal koberček čo najvyšší podiel bavlny. Zamerajte sa tiež na veľkosť koberčeka. Vyberte taký rozmer, ktorý prekryje celý priestor pred sprchovým kútom alebo vaňou.koberčeky do kúpelne

2. Šedý koberec so strapcami a vzorom mriežky

Šedá farba je podľa štylistov ako stvorená pre moderné domácnosti. Ničím neruší, pôsobí harmonicky a je jednoduché ju skombinovať s inými farbami. Na šedej farbe nie je vidieť každá omrvinka. Ak kúpite koberček do kúpeľne v šedej farbe a koberec bude mať v štruktúre vzor mriežky, natrafili ste na nadčasový kúsok. Strapce po stranách koberčeka pridajú kobercu hravý vzhľad.

Šedé koberce do kúpeľne a tiež koberce do obývačky a inej miestnosti budú vyzerať jedinečne s nasledujúcimi kombináciami farieb: šedá a biela, šedá a modrá, šedá a grafitová. K šedému kobercu dokúpte doplnky do kúpeľne v rovnakej farbe – uteráky, zásobníky mydla alebo koše na prádlo.

3. Modrý koberček s geometrickým vzorom

Veľa ľudí volí do kúpeľne kachličky v kombinácii bielej a modrej farby. Ide o námornícky štýl, ktorý je preferovaný aj na doplnkoch, napríklad na sprchových závesoch. K modro bielym kachličkám sa perfektne hodí modrý koberček do kúpeľne s geometrickým vzorom. Vďaka vzoru koberec nepôsobí jednoliato, jeho vzhľad upúta a pekne dotvorí príjemnú atmosféru v kúpeľni.

Väčšina koberčekov do kúpeľne sa vyrába v obdĺžnikovom tvare. Ide o tvar, ktorý sa dobre prispôsobuje hranám. Obdĺžnikový koberček do kúpeľne sa dá položiť k sprchovému kútu, ale tiež do rohu kúpeľne k práčke pod kôš na bielizeň. Modrý koberček do kúpeľne z bavlny je možné prať v práčke. Na bavlne oceníte jej vlastnosť pohlcovať vlhkosť.

4. Menší syntetický koberček s nápismi

V závere vám musíme odporučiť ešte jeden model koberčekov, a to syntetický s rôznymi nápismi. Na výrobu syntetických koberčekov sa používajú materiály ako nylon a polyester. Nebojte sa syntetických materiálov. Nie sú síce tak mäkké ako bavlna, ale sú veľmi praktické na udržiavanie. Môžete ich prať alebo ich utrieť vlhkou kefkou.

Koberčeky menších rozmerov s rozmanitými nápismi z ponuky obchodov Sinsay https://www.sinsay.com/sk/sk/ farebne i dizajnovo zodpovedajú súčasným trendom. Vyberte si škandinávsku šedú, praktickú čiernu alebo hravú cukríkovo ružovú. Všetky uvedené farby v kombinácii s vtipnými a milými nápismi vám spríjemnia pobyt v kúpeľni. Menší rozmer koberčekov je vhodný pod umývadlo alebo ako doplnok ku kúpeľňovému nábytku.