Úvod Zaujímavosti Ako určiť ideálne množstvo krmiva pre vášho psa?

Ako určiť ideálne množstvo krmiva pre vášho psa?

119
0
ZDIEĽAŤ
Ako určiť ideálne množstvo krmiva pre vášho psa?

Príliš veľa alebo príliš málo krmiva v miske vášho psíka môže viesť k rôznym zdravotným problémom a ovplyvniť dĺžku jeho života. V tomto článku sa budeme venovať faktorom, ktoré ovplyvňujú ideálne množstvo krmiva pre vášho psa, typom krmív pre psov, ich výživovej hodnote a spôsobu výpočtu ideálneho množstva krmiva pre vášho psa!

Význam kŕmenia psa správnym množstvom krmiva

Kŕmenie psa správnym množstvom krmiva má zásadný význam pre jeho zdravie a pohodu. Prekrmovanie psa môže viesť k obezite, ktorá môže spôsobiť rôzne zdravotné problémy (napríklad bolesti kĺbov, cukrovku a srdcové ochorenia). Na druhej strane, nedostatočné kŕmenie psa môže viesť k podvýžive, ktorá môže spôsobiť slabosť, letargiu a oslabenie imunitného systému.

Aby ste sa uistili, že váš pes dostáva správne množstvo krmiva, je dôležité zvážiť rôzne faktory, ktoré môžu ovplyvniť jeho nutričné požiadavky.

Faktory ovplyvňujúce ideálne množstvo krmiva pre vášho psa

Existuje niekoľko faktorov, ktoré môžu ovplyvniť ideálne množstvo krmiva pre vášho psa, ako napríklad vek, plemeno, hmotnosť, úroveň aktivity a celkový zdravotný stav. Šteniatka a mladšie psy potrebujú viac krmiva ako dospelé psy, pretože potrebujú viac energie na podporu svojho rastu a vývoja. Väčšie plemená tiež potrebujú viac krmiva ako menšie plemená, pretože majú vyšší metabolizmus a potrebujú viac energie na udržanie svojej telesnej hmotnosti.

Dôležitým faktorom, ktorý treba zvážiť, je aj úroveň aktivity vášho psa. Aktívnejšie psy potrebujú viac krmiva ako menej aktívne psy, pretože potrebujú viac energie na podporu svojej fyzickej aktivity. Psy so zdravotnými problémami, ako je cukrovka alebo ochorenie obličiek, môžu vyžadovať špeciálnu diétu, ktorú by vám mal predpísať veterinár po predchádzajúcom vyšetrení.

Typy krmív pre psov a ich výživová hodnota

Krmivo pre psov v fera.sk poznáme v rôznych formách, ako napríklad suché krmivo, vlhké krmivo a polotuhé krmivo. Suché krmivo je najbežnejším typom krmiva pre psov a zvyčajne sa vyrába s pridaním obilnín. Má dlhšiu trvanlivosť ako vlhké krmivo a je vo všeobecnosti lacnejšie. Vlhké krmivo je na druhej strane drahšie a má kratšiu trvanlivosť. Avšak, má vyšší obsah vlhkosti, čo môže byť prospešné pre psy, ktoré nepijú dostatok vody.

Polovlhké krmivo je typ krmiva pre psov, ktoré má konzistenciu ideálnu na žuvanie, je vlhkejšie ako suché krmivo, ale menej vlhké ako vlhké krmivo. Zvyčajne je drahšie ako suché krmivo a nie je tak široko dostupné.

Pri výbere správneho krmiva pre psov sa oplatí pozrieť na jeho výživovú hodnotu. Hľadajte krmivo pre psov, ktoré obsahuje vysokokvalitné bielkoviny, sacharidy a tuky, pretože sú nevyhnutné pre zdravie a pohodu vášho psa.

Spoznajte nutričné potreby svojho psa

Na určenie ideálneho množstva krmiva pre vášho psa je dôležité poznať jeho nutričné potreby. Psy potrebujú vyváženú stravu, ktorá obsahuje bielkoviny, sacharidy, tuky, vitamíny a minerálne látky. Kvalitné krmivo pre psov by malo obsahovať všetky základné živiny, ktoré váš pes potrebuje, aby bol zdravý a v dobrej kondícii.

Bielkoviny sú nevyhnutné pre rast a vývoj vášho psa, ako aj pre udržanie svalovej hmoty. Sacharidy dodávajú psovi energiu a podporujú zdravie tráviaceho traktu. Dôležité sú aj tuky, ktoré psovi dodávajú energiu a podporujú zdravie jeho srsti a kože. Vitamíny a minerály sú nevyhnutné pre celkové zdravie a pohodu vášho psa.

Výpočet ideálneho množstva krmiva pre vášho psa

Na výpočet ideálneho množstva krmiva pre vášho psa môžete použiť jednoduchý vzorec založený na hmotnosti a úrovni aktivity vášho psa. Tento vzorec nájdete aj na internete! Po určení ideálneho množstva krmiva pre vášho psa je dôležité dávkovať mu potravu, aby ste sa uistili, že dostáva správne množstvo. Na odmeranie dávky krmiva použite odmerku alebo váhu a rozdeľte ho do niekoľkých porcií počas dňa. Vyhnite sa voľnému nesystematickému kŕmeniu psa! Môže to viesť k prejedaniu a obezite.

Úprava množstva krmiva

Je dôležité sledovať hmotnosť psa a podľa toho upravovať množstvo krmiva, ktoré mu podávate. Ak váš pes priberá, možno budete musieť znížiť množstvo krmiva, ktoré dostáva. Ak váš pes chudne alebo sa zdá byť stále hladný, možno budete musieť zvýšiť príjem potravy. Dôležité je tiež upraviť príjem potravy podľa úrovne aktivity vášho psa a jeho celkového zdravotného stavu.

Výber správneho krmiva pre psov v zoo obchode

Keď navštívite zoo obchod fera.sk a vyberáte to správne krmivo pre psov je dôležité čítať etikety a hľadať všetky potrebné kvalitné zložky. Hľadajte krmivo pre psov, ktoré ako prvú zložku uvádza podiel skutočného mäsa! Vyhýbajte sa krmivu pre psov, ktoré obsahuje plnidlá (napríklad kukuricu a pšenicu). Vyhnite sa aj krmivu pre psov, ktoré obsahuje umelé konzervačné látky, príchute a farbivá, pretože môžu byť škodlivé pre zdravie vášho psa.

Najčastejšie chyby, ktorých sa majitelia domácich zvierat dopúšťajú pri výbere krmiva pre psov

Jednou z najčastejších chýb, ktorej sa majitelia domácich zvierat dopúšťajú pri výbere krmiva pre psov, je výber produktu len na základe ceny. Lacnejšie krmivo pre psov je často vyrobené z nekvalitných surovín a nemusí vášmu psovi poskytnúť potrebné živiny. Ďalšou častou chybou je výber krmiva pre psov na základe dobrého marketingu. Napríklad uvádzanie fráz ako “úplne prírodné krmivo” alebo “100 % organické”. Tieto tvrdenia môžu byť zavádzajúce, preto je dôležité čítať etikety a správne porozumieť zložkám.

Na záver možno povedať, že kŕmenie psa správnym množstvom krmiva je pre jeho zdravie a pohodu nevyhnutné. Zvážte faktory, ktoré ovplyvňujú ideálne množstvo krmiva pre vášho psa, ako napríklad vek, plemeno, hmotnosť, úroveň aktivity a celkový zdravotný stav. Vyberte si kvalitné krmivo pre psov, ktoré obsahuje všetky základné živiny, ktoré váš pes potrebuje, a odmerajte množstvo krmiva, aby ste sa uistili, že dostáva to správne množstvo! Sledujte hmotnosť svojho psa a podľa toho upravte príjem potravy. Vyhýbajte sa najčastejším chybám, ktorých sa majitelia domácich zvierat dopúšťajú pri výbere krmiva pre psov v zoo obchode. Dodržiavaním týchto tipov sa môžete uistiť, že váš pes dostane to správne množstvo krmiva, aby bol zdravý a v dobrej kondícii.