Úvod Zdravie a Štýl K ČOMU VÁM POSLÚŽIA TRENAŽÉRY?

K ČOMU VÁM POSLÚŽIA TRENAŽÉRY?

691
0
ZDIEĽAŤ

Aké druhy trenažérov rozoznávame, v ktorých prípadoch sa ich oplatí používať a ako si vybrať trenažér, ktorý čo najviac vystihuje vaše potreby? Pokračujte v čítaní nášho najnovšieho článku a dozviete sa viac.

Trenažér (nielen) pre cyklistov

K najobľúbenejším trenažérom dostupným v dnešnej dobe patria cyklotrenažéry, na ktorých si jazdu na bicykli precvičujú nielen amatérski, ale aj profesionálni cyklisti. V porovnaní s klasickým rotopedom je pohyb s cyklotrenažérom prirodzenejší a viac pripomína skutočné bicyklovanie, nakoľko jeho spôsob šliapania je bez voľnobehu. Pokiaľ však zvolený cyklotrenažér má napĺňať vaše predstavy, mali by ste si zvoliť vhodnú veľkosť s ohľadom na maximálnu odporúčanú výšku používateľa. Do úvahy môžete tiež vziať brzdný systém, typ pohonu či počet stupňov regulácie záťaže.

Cenovo výhodné domáce cyklotrenažéry s rozšírenou zárukou na 10 rokov vám ponúka internetová predajňa inSPORTline, ktorej špecialitou je práve športové a fitness príslušenstvo. Popri predĺženej záruke môže zákazníkov spoločnosti zaujať servis u zákazníka, čo znamená, že pokiaľ sa u stroja vyskytne porucha, kvalifikovaní zamestnanci obchodu zrealizujú opravu v mieste, kde sa poškodený stroj nachádza a nie je teda nutné riešiť jeho presun späť do predajne respektíve do servisu.

Moderný trenažér, ktorý vás dá do pohybu

V rozsiahlej kategórii trenažérov by sme chceli vyzdvihnúť taktiež eliptický trenažér, na ktorý nedávajú dopustiť predovšetkým milovníci bežeckého lyžovania. Na tento šport sa trenažér v mnohých ohľadoch podobá, keďže pri jeho pravidelnom používaní sa posilňujú svaly dolných aj horných končatín. Je tiež účinnou taktikou pre stratu nadbytočných kilogramov a nevykonáva nepríjemnú záťaž na kĺby alebo chrbát. Väčšina dostupných modelov je vybavená magnetickým brzdným systémom, skladacím mechanizmom a tichým chodom. Ovládanie stroja je buď manuálne alebo elektronické a trenažéry disponujúce pokrokovým systémom inCondi sa navyše dokážu napojiť na váš tablet alebo inteligentný mobilný telefón, vďaka čomu sa pri cvičení určite nudiť nebudete.