Úvod Automagazín Hľadáte najlacnejšie PZP na trhu? Získate ho online.

Hľadáte najlacnejšie PZP na trhu? Získate ho online.

498
0
ZDIEĽAŤ

Ako všetci už veľmi dobre vieme, uzatvorenie povinnej zmluvnej poistky prikazuje zákon. Keďže sa tejto povinnosti nevyhneme mali by sme aspoň nájsť spôsob ako ho zjednodušiť. Vynález internetu otvoril priestor pre technologický vývoj a facilitáciu mnohých služieb. Takmer všetky informácie sa presunuli do internetového priestoru a tým pádom sú na dosah komukoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek.

S každým výdobytkom doby však prichádza zdravá úroveň skepsy. Náš mechanický pomocník disponuje presnou kópiou nášho oficiálneho života. Vo svojej databáze drží všetky naše kľúčové údaje ako rodné čísla, čísla účtov či samotné mená a adresy. To je zlatou baňou pre internetových podvodníkov, ktorí sa z podomového zneužívania nevedomých presunuli online. Presne kvôli takým ľuďom ľudia nedôverujú internetu a rozhodujú sa oficiality stále riešiť osobne.

Online priestor je však bezpečný, pre tých ktorí sú aspoň trochu ostražití. Ako sa na internete orientovať, ako a koho hľadať a či sa to vôbec celé oplatí sa dočítate nižšie.

Aké sú výhody a nevýhody získavania služieb online?

Počas digitalizácie, čiže presunu všetkých bežných aj byrokratických procesov na internet sa namiesto nových podkladov vytvárali identické kópie. To znamená, že všetky zmluvy a tlačivá, ktoré podpisujeme online alebo na prevádzke sú na chlp rovnaké, nevynímajúc poistenie PZP. Dôležité je uvedomiť si aj to, že internet nikdy nespí. Za normálnych okolností by bolo nemožné informovať sa o rôznych rozdieloch medzi poisteniami či detailoch našej zmluvy, teraz nás od toho delí pár kliknutí.

Taktiež máme na dosah všetky potrebné informácie a prístup k vyhľadávaču, čo znamená, že čokoľvek, čo nám nebude jasné nájdeme v priebehu pár sekúnd. Za normálnych okolností by mali teda internetové portály dominovať. Prečo tomu tak nie je? Primárnym dôvodom je najskôr nízke povedomie o fungovaní internetových platforiem a ziskuchtivý podvodníci, ktorí na internete parazitujú.

Ako hľadať tých správnych online predajcov.

Ako tento článok už viackrát avizoval, internetoví podvodníci sú najväčšou hrozbou internetu, no parazitujú len na neznalých. Existuje zopár jednoduchých spôsobov ako sa im vyhnúť. Spätné vyhľadávanie portálov slúži na odhaľovanie podvodných webstránok, ktoré kradnú vaše informácie a peniaze. Pozorné čítanie pri inštalovaní zase funguje ako prevencia voči zavíreniu nášho zariadenia.

Ako získať overené poistenie z pohodlia domova?

Zabezpečiť povinné zmluvné poistenie je nevyhnutnosť, to však neznamená, že to musí byť cesta plná teroru. Existujú mnohé nástroje, ktoré nám pomáhajú prezerať rôzne produkty online a tým rýchlejšie a efektívnejšie získavať nielen prehľad ale aj samotné produkty. Namiesto individuálnych návštev kamenných prevádzok nás čaká zopár klikov a všetky potrebné informácie máme v prehľadnej tabuľke. Už nebude nutné hľadať zvýraznené čísla v desiatkach brožúr.

Online kalkulačka je služba vytvorená za účasti skúsených poisťovacích agentov a programátorov. Jej podstatou je analýza zadaných údajov a následné filtrovanie stoviek poistných produktov. Jej hlavnou výhodou je pravidelné aktualizovanie, rýchlosť, dostupnosť a najmä rôzne bonusy za uzatvorenie poistenia online. Medzi ďalšie výhody patrí okamžité poistenie auta, keďže všetky podstatné informácie dostaneme na e-mail a nemusíme čakať na kamenné pobočky a kuriérov.