Úvod Dom, byt a záhrada Dajte drevu druhú šancu

Dajte drevu druhú šancu

307
0
ZDIEĽAŤ

Starostlivosť a renovácia nábytku môže byť pre jedného radosť, pre druhého starosť. Nech už je to tak či onak, jedná sa o spôsob, ako dreveným predmetom predĺžiť ich životnosť a navrátiť pôvodné čaro a krásu.

Starý nábytok nevyhadzujte!

Leží vám na povale bez povšimnutia stará drevená komoda, ktorú nikto už desiatky rokov nevyužíva? Zrenovujte ju! Stačia trochu šikovné ruky, chvíľka voľného času a nový štýlový kúsok do bytu môže byť na svete. V prípade zájdeného a ošúpaného nábytku treba najprv odstrániť z jeho povrchu pomocou brúsneho papiera hrubé nečistoty a staré nátery. Potom ho starostlivo očistite a zbavte prachu, aby ste povrch pripravili na natieranie. Vyskúšajte napríklad novinku Xyladecor Velvet, ktorá vďaka špeciálnej Soft Touch technológii nechá vyniknúť prirodzenú krásu dreva a podtrhuje jeho zamatový nádych. Výhodou je i variabilita využitia – hodí sa do exteriéru i interiéru, v ktorom nie je nutné používať impregnáciu. Poteší aj pestrým výberom zo 40 farebných odtieňov.

Zamilujte sa do vintage štýlu

Zastaralý a napriek tomu trendy. Vintage štýl v posledných rokoch zaplavil dizajnové katalógy a svojou osobitosťou a akousi nostalgiou oslovil veľa domácností. Ak chcete mať doma svoj vintage kúsok i vy, nemusíte si ho kupovať. Stačí pár ťahov štetcom a drevený nábytok, ktorý roky používate, dostane onen požadovaný starobylý nádych. Musíte len vybrať ten správny odtieň. Dobrú službu vám v tomto smere poskytne Luxol Originál Vintage, ktorý nielenže chráni drevo, ale ako už sám názov napovedá, dodá mu i trendy vintage vzhľad. Náter nijak neobmedzuje „dýchanie“ dreva, nezapácha, rýchlo schne a vďaka zníženému obsahu prchavých organických látok je šetrnejší k životnému prostrediu. Je možné ho navyše použiť nielen v interiéri, ale i v exteriéri.