Úvod Tlačové správy Jadrové vŕtanie – bez hluku a prachu!

Jadrové vŕtanie – bez hluku a prachu!

1459
0
ZDIEĽAŤ

Kým ešte pred niekoľkými rokmi bolo jadrové vŕtanie na našom území neznámym pojmom, dnes sa stáva obľúbeným pracovným postupom medzi remeselníkmi a stavebníkmi. Naša firma sa tomuto procesu venuje od roku 2005, a teda môžeme tvrdiť, že od úplného začiatku, keď dorazil na Slovensko. V tomto článku Vám chceme tento pokrokový postup priblížiť a oboznámiť Vás s prednosťami našej spoločnosti.

Moderné a efektívnejšie

Kde sa jadrové vŕtanie využíva? Prax ukázala, že je to najmä rezanie otvorov pre kúrenie, rozvody vody, kanalizácie, elektroinštaláciu, ale aj pre vzduchotechniku a klimatizáciu. Pri jadrovom vŕtaní ide v podstate o rezanie betónu a muriva diamantovými segmentami. Tie sú umiestnené v kruhovom stave korunky, čo je vlastne vrták. Vyvŕtané otvory sú vhodné na ukotvenie konštrukcie, no je tiež možné odobrať z nich vzorky, ktoré poslúžia na otestovanie kvality podkladu. Pomalým odstránením povrchových častí nie je problém odvŕtať ani rozsiahle zabetónované plochy, ktoré by iným spôsobom odstrániť nešlo (alebo by to bolo pomerne náročné). Dnes máme jednoducho k dispozícií modernú diamantovú techniku, ktorá celý proces zefektívňuje a zjednodušuje prestavby. Oproti pneumatickej zbíjačke je jadrové vŕtanie do betónu 10 až 20-krát rýchlejšie. Eliminovali sa tiež vibrácie a prašnosť, čo dodáva vŕtaniu oveľa väčšiu atraktivitu. Možno si kladiete otázku, prečo sa takéto vŕtanie nazýva jadrové. Odpoveď je jednoduchá, vŕtaním totiž vzniká jadro, a teda akýsi odpad z vyvŕtaného otvoru. Aby sme vyzdvihli ešte jednu skvelú vlastnosť takéhoto postupu, musíme zdôrazniť, že konečný vrt je hladký a presný. Nemusíte teda myslieť na ďalšie úpravy. Vŕtanie diamantovou technikou je možné vo všetkých smeroch, a to aj vďaka vŕtacím korunkám. Nehrozia otrasy, ba ani vysoká hlučnosť. V súčasnosti sa nezbíja a už vôbec ručne neseká. Máme tu predsa moderné jadrové vŕtanie.

Prečo si objednať jadrové vŕtanie práve u nás?

renovacia vrtakov

Spoločnosť Ladislav Hruška VRB (vŕtanie, rezanie, brúsenie) vykonáva všetky špeciálne práce, ktoré so sebou stavebníctvo prináša. V tomto čase u nás pracuje 14 vyškolených pracovníkov. Nemôžeme si predsa dovoliť amaterizmus v tak závažnom procese ako je jadrové vŕtanie. Cenník si môžete stiahnuť na našej webovej stránke. Dokážeme vyvŕtať rôzne typy otvorov (okenné a dverné otvory, otvory pre betonáže, spevňovanie stien tunelov a podobne). Bez problémov odstránime častí alebo celé steny, stropy, nosníky, mosty, ale aj iné stavebné elementy. Poradíme si so železobetónom, kameňom, tehlou, asfaltom… S jadrovým vŕtaním Bratislava Vám nehrozí narušenie statiky, ba ani vysoká prašnosť. Pracujeme flexibilne, profesionálne a zodpovedne. Celé naše snaženie smeruje k jedinému cieľu, ktorým je maximálna spokojnosť zákazníka. Tieto postupy a zmysel pre detail nás tiež odlišujú od radovej konkurencie. Pokiaľ ste vŕtacia firma, možno Vás zaujme aj naša renovácia vrtákov. Zrenovujeme použité diamantové vrtáky procesom naspájkovania nových segmentov od renovovaných výrobcov tvrdou striebornou spájkou. Takto sa zvýši pevnosť spoja a zníži riziko vylomenia.

Veríme, že si pri zvažovaní vŕtacích prác na nás spomeniete a my nesklameme Vašu dôveru.

Foto: jadrove-vrtanie.sk