Úvod Dom, byt a záhrada Koniec sezóny je vhodný na výstavbu terasy za domom

Koniec sezóny je vhodný na výstavbu terasy za domom

479
0
ZDIEĽAŤ

V lete sa na pozemku rodinného domu nájde toľko práce, že na drobné stavebné práce ani nemyslíme. S príchodom jesene však možno stavbu konečne dokončiť – spraviť fasádu či postaviť terasu. Ak sa vám páčia terasy, ktoré harmonizujú s prírodou, výber terasovej podlahy bude pre vás hračkou.

Na terase bez starostí

Keď zavanie čerstvý vietor a vy viete, že na dvore vás toho už veľa nečaká, nie je nič lepšie ako si posedieť na terase pri teplom čaji, s dekou prehodenou na kolenách a sviečkou na stole. Viete si túto romantiku predstaviť aj vy? Šum stromov, všade lietajú farebné listy a šarkany, a vy sa kocháte tým, čo ste vybudovali, alebo plánujete, do akých projektov sa pustíte budúcu jar.

Na vlastnej terase sa takéto veci organizujú ľahko a úplne najlepšie je, ak ste s ňou naozaj spokojní. Kvalitne zhotovená konštrukcia a podlaha, s ktorou takmer niet starostí, si vás zláka na príjemné posedenie deň čo deň. Veľmi dôležité je však myslieť na materiálové prevedenie terasy.

Kameň sa môže pod nohami vo vlhkých dňoch šmýkať, aj keď má prívlastok protišmykový, drevené trámy bude treba časom obrúsiť a ošetriť náterom. Práve preto si obľubu získali praktické WPC terasové dosky s prírodným vzhľadom.

Odolné drevoplastové kompozity nielen na terasu

WPC terasové dosky sú moderný materiál a v preklade ide o drevoplastový kompozit. Už z názvu vyplýva, že sa produkt skladá z istej časti z dreva, z ďalšej zasa z plastovej prímesi. Nie je teda jedno, aký je ich pomer, rovnako tak záleží na kvalite plastu a dreva, aké sú pri výrobe WPC terasových dosiek použité.

Lacnejšie varianty podláh totiž často obsahujú iba bambus či ryžové plevy. Pri kvalitných doskách sa dočkáte dobre vysušeného tvrdého dreva, ktoré je v kombinácii s PVC granulátom také odolné, že má šancu poslúžiť celé roky, a to nielen na vašej terase, ale aj v okolí bazéna, na balkóne či pod pergolou.

Terasové dosky odolávajú zmenám teplôt, počasiu, ale i vode a škodcom a nevyžadujú nijakú špeciálnu údržbu. Dokonca sú absolútne bez zápachu a i napriek prítomnosti drevenej zložky sú nehorľavé.

Ideálna podlaha na vašu novú terasu

Moderné terasové dosky si zamilujete najmä preto, že pôsobia prírodným dojmom. Vynikajúco splynú s okolím domu, a hoci vyzerajú ako drevené, nemusíte mať starosti s brúsením ani lakovaním. Odolajú i slnečnému žiareniu, sú farebne stále.

Ak na terase plánujete s rodinou stolovať, poteší vás, že sú terasové dosky odolné voči mastnote a vzniku fľakov. Keď máte pre budúcu terasu vhodne pripravený povrch, podlahu si postavíte aj za pár hodín, pretože máte k dispozícii všetky komponenty, ktoré sa vám pre konkrétny tvar a veľkosť terasy zídu. Tak smelo do budovania s Ekoprofilom, aby ste si budúce leto mohli vychutnávať romantické západy slnka z novej terasy.

Zdroj obrázka: ekoprofil.sk