Úvod Technika a Internet Gitara pre každého

Gitara pre každého

1428
0
ZDIEĽAŤ

Už ako malé dieťa ma fascinoval zvuk gitary. Akejkoľvek. Vtedy som ich veľmi nerozoznávala, či je to akustická, elektrická alebo iná. Pre mňa to bola jednoducho gitara, ten úžasný nástroj, ktorý vydáva krásne zvuky. Teraz na chvíľu zavri oči a predstav si ako položíš prsty ľavej ruky na hmatník a pravou rukou jemne premasíruješ všetky struny od hora až dole. Ak si ľavák tak to budeš mať asi opačne. Počuješ ten nádherný zvuk? Ako veľmi sa ti páči? Struny vibrujú vzduchom akoby ho chceli pohladiť.

Gitara

Gitara pre mňa v detstve bola taká nedosiahnuteľná a teraz? Môžem si kúpiť tento krásny nástroj aj cez internet. Doba pokročila a ponuka hudobných nástrojov je väčšia ako bola kedysi. Hlavne sú dostupnejšie.

Osobne mám rada zvuk akustickej gitary. Pripadá mi taký čistý a jasný. Kvalitná basgitara má tiež svoje čaro. Predstav si ako si ju zapojíš do zosilňovača. Pekne naladíš struny aby mala ten správny zvuk. Už len ten dotyk na ňu v tebe vyvoláva zimomriavky. Zvuk, ktorý z nej vychádza to je práve ten zvuk, ktorý máš tak rád. Je to hotová rajská hudba pre tvoje uši.

Bicie

Možno premýšľaš nad tým, že s kamarátmi založíte kapelu a doteraz sa doslova trápili kde by kúpili kvalitné hudobné nástroje. Bicie nástroje so skvelým zvukom, to je predsa základ každej dobrej kapely. „Gitara pre každého“ – doslova zakričíš od nadšenia, keď zbadáš ten úžasný výber od klasickej gitary cez akustickú a ešte mnohé ďalšie až po elektrické gitary. A tie fantastické prijateľné ceny. To sa ti páči asi najviac.

Ja viem ešte by si potreboval k tomu všetkému aj nejaké to príslušenstvo. Čo takto ostať v tomto jedinom obchode a nakúpiť všetko ako sa vraví: „pod jednou strechou?“ Vieš si predstaviť, že by to bolo možné? Pod pojmom hudobniny nájdeš všetko čo aktuálne potrebuješ a hľadáš. Na pár klikov máš svoje veci naservírované na tanieri ako skvelý obed.

Ako si sa rozhodol? Ideš do toho? Ja som si už svoju zatiaľ tréningovú akustickú gitaru vybrala.