Úvod Dom, byt a záhrada Dôstojná staroba

Dôstojná staroba

1261
0
ZDIEĽAŤ
12785422 - lovely senior couple near the alp

Strednú generáciu určite, okrem zabezpečenia ich detí zaujíma aj zabezpečenie ich rodičov. Dneska sa im hovorí seniori. Ten, kto to nezažil a nebol na to nikým pripravený bude prekvapený čo všetko bude musieť prekonať, zabezpečiť a najmä prehryznúť. Toto býva tá najťažšia skúška v živote. Vidieť svojich rodičov slabých. Zabezpečovať im ich lieky, nepremokavé plachty, obliekať ich a rôzne prepotrebné veci ,ktoré sa môžu zdať maličkosťami ale keď na ne príde rad, maličkosťami nebudú.

Áno, je tu aj skupina ľudí, ktorí vedia a môžu si dovoliť dať svojich najbližších do rôznych sociálnych zariadení. Bohužiaľ nie všetci na to majú a nie všetci to chcú. To čo bude to najhoršie, bude vaša bezmocnosť, lebo najskôr nebudete vedieť,  čo sa robí, až potom pochopíte, že TO nedokážete zmeniť. A nielen zmeniť ale ani zastaviť. Preto už teraz je potrebné vedieť, čo všetko môžete pre nich  urobiť.

Ak máte manželku -manžela, ktorá – ktorý je vo vašom veku a má žijúcich rodičov, tak to všetko bude dvakrát. Neostáva nič iné len sa už teraz začať obzerať po rôznych vitamínoch, rôznych pomôckach a najmä po všeliakých vitamínových doplnkoch, ktorí vedia zabezpečiť čo najdlhšie zdravú a čistú myseľ čo najdlhšie. A potom sa na všetky možnosti pripraviť a taktiež svojich rodičov. Čo sa mi najviac javí ako rozumné, je spoločné bývanie. Nie nehovorím o spoločnom bývaní v činžovnom dome ale o dome niekde na okraji mesta ale na dedine, kde jedno patro patrí starším a druhé mladším. Čiže nám. Usmievate sa  Zdá sa vám to smiešne ? No nezabudnite, že o niekoľko rokov to čaká aj nás. Cez deň to pôjde, s plienkou a v noci nejaká gumová plachta na postel. Ale na to je čas. Tak sa obrňme čo najväčšou trpezlivosťou a vľúdnosťou. Pôjde predsa o našich nabliších a možno je na čase zpomaliť a zmeniť trochu životný štýl na ten zdravší. Aby sme mali myseľ čo najzdravšiu a najčistšiu čo najdlhšie.

Autorské právo: dubova / 123RF Reklamní fotografie