Úvod Tlačové správy Dokonalá kuchyňa vďaka LED pásom

Dokonalá kuchyňa vďaka LED pásom

1737
0
ZDIEĽAŤ

Osvetlenie kuchyne si vyžaduje špeciálnu pozornosť. Táto miestnosť sa totiž nezaobíde len s jedným hlavným osvetlením, no potrebuje aj doplnkové, najmä do oblasti kuchynskej linky. Lenže ako ho dostať priamo na ňu? Inštalovať klasické svietidlá by bolo určite náročné na mnohé stavebné zásahy. Dnes však máte možnosť osvetliť vašu kuchynskú linku veľmi jednoduchým spôsobom, a to LED pásmi.


LED pásy aj na ťažko dostupné miesta

A práve jednoduchá inštalácia je hlavnou výhodou LED pásikov. Z nich stačí len odlepiť ochrannú fóliu a pripevniť ich lepivou časťou do hliníkovej lišty, ktorá sa priskrukuje, alebo prilepí montážnym lepidlom na želané miesto kuchynskej linky. Hliníková lišta slúži najmä na chladenie LED pásiku a opálový kryt lepšie rozptýli jednotlivo svietiace čipy. Vďaka tomu zabezpečíte osvetlenie aj na často nedostupných miestach, kde by si iná forma svietenia ani len neškrtla. LED pásy sú ideálne na celkové podsvietenie kuchynskej linky, ktoré nielenže v kuchyni vytvorí želanú atmosféru, ale zabezpečí plnohodnotné osvetlenie pri príprave jedál. Zároveň sú vhodné aj ako podsvietenie jednotlivých skriniek či poličiek.

Viaceré farebné možnosti podsvietenia kuchyne

LED pásy sú dostupné v kotúčoch rozličnej dĺžky, ktoré sú zložené z jednotlivých LED diód. Pásy je možné jednoducho strihať, v prípade potreby osvetlenia dlhšieho priestoru aj spájať. Celý systém podsvietenia sa následne napojí na centrálne elektrické napájanie. Niektoré technológie okrem neho obsahujú aj špeciálne ovládacie zariadenie, ktoré umožňuje nastaviť podmienky podsvietenia. Takéto pásy sa označujú ako RGB LED pásy a ponúkajú možnosť kuchynskú linku dekoratívne podsvietiť rozličnými farbami podľa aktuálnej potreby. Bežné LED pásy sú dostupné v troch základných svetelných prevedeniach – a to ako teplá biela, neutrálna či studená biela.

Dokonalá kuchyňa vďaka LED pásom môže byť realitou aj vo vašom bývaní. Porozmýšľate o tejto forme účinného podsvietenia kuchynskej linky, ktorá ju ozvláštni a zároveň vám vytvorí pohodlie pri príprave jedál. Viaceré prevedenia LED pásov nájdete aj v internetovom obchode Casca.sk.