Úvod Uncategorized Dámske nohavice pre elegantných: vyberte si ten správny model

Dámske nohavice pre elegantných: vyberte si ten správny model

185
0
ZDIEĽAŤ
Dámske nohavice pre elegantných: vyberte si ten správny model

Hoci ešte pred pár desaťročiami nohavice ženy vôbec nenosili, dnes sú súčasťou každodenného aj elegantného dámskeho odevu. Dizajnéri známych značiek, ale aj malé butiky či obchodné reťazce pripravujú podľa potrieb ponuku rôznych farieb a strihov dámskych nohavíc. Každá žena si nájde niečo pre seba, aby šatník zodpovedal situácii a harmonicky ladil s celou štylizáciou. Aké elegantné dámske nohavice sú módne túto sezónu? Čo treba zvážiť pri výbere nohavíc pre danú situáciu a preferencie? Dá sa sukňa kedykoľvek vymeniť za elegantné nohavice?

Dámske nohavice – môžu byť prvkom elegantnej štylizácie, alebo je lepšou alternatívou sukňa?

Elegantný oblek dlhé desaťročia pozostával zo saka a sukne, no v súčasnosti sú nohavice akceptovateľným prvkom ženského obleku. Dôvodom je nepochybne pohodlnosť nosenia tohto kúsku oblečenia. Sú teda skvelou alternatívou k sukniam. Z tohto dôvodu sú v prevažnej väčšine dámske letné nohavice považované za rovnako elegantné ako sukne rovnakej farby. Výrobcovia špecializujúci sa na šitie elegantných odevov navyše pripravujú oblek pozostávajúci z nohavíc, sukne a blejzra – každá žena si vyberie podľa vlastných preferencií.

Akým strihom by ste mali venovať pozornosť?

V aktuálnej jarno-letnej sezóne sú stále podobné trendy, čo sa týka elegantného oblečenia. Dámske béžové nohavice, ktoré sú súčasťou obleku, môžu byť ako s úzkou nohavicou, teda v type rúrok, tak aj rovného strihu. Veľmi obľúbené sú aj culottes – nohavice s voľnou a širšou nohavicou. Všetky môžu byť prvkom elegantnej štylizácie v správnej farbe. Preto sa oplatí vyberať si nohavice podľa vlastných preferencií a aktuálnych trendov.

Preferencie nositeľky – kľúčový faktor ovplyvňujúci výber medzi nohavicami a sukňou

Zmena týkajúca sa nosenia nohavíc vyplynula z pohodlnosti nosenia tohto kusu oblečenia. Pre veľkú väčšinu žien sú nohavice jednoducho pohodlnejšou alternatívou kancelárskych sukní. Preto sa pri výbere oblečenia na elegantnú udalosť oplatí riadiť sa vlastnými preferenciami – ak sa necítite pohodlne v sukni, béžové nohavice budú perfektnou alternatívou. Pri hľadaní strihu, ktorý je pre nás ten pravý, stojí za to si jednoducho vybrať ten, v ktorom sa cítime dobre.

Nielen farba a strih – ako vybrať látku na dámske nohavice, aby boli vhodné na nosenie v horúcich dňoch?

Dámske nohavice a s nimi vytvorená štylizácia, to nie je len farba a strih vybraného oblečenia. V letnom a jarnom období sú dôležité najmä materiály, z ktorých sú nohavice ušité. Bavlna a jej zmes s ľanom sa postarajú o výbornú teplotu ako aj príjemné ochladenie pri nosení v horúcich, slnečných dňoch.