Úvod Zaujímavosti Ako vyzerá ideálny poľnohospodársky stroj pre malých farmárov?

Ako vyzerá ideálny poľnohospodársky stroj pre malých farmárov?

77
0
ZDIEĽAŤ
Ako vyzerá ideálny poľnohospodársky stroj pre malých farmárov?

Menšia farma alebo záhrada dávajú svojim majiteľom zabrať nielen na jar. Pripraviť pôdu pre plodiny, osiať rozsiahlejšiu plochu, ochrániť rastliny pred škodcami a napokon sa tešiť z úrody sa nezaobíde bez ťažkej práce až driny. Prakticky je nemožné väčší pozemok obhospodáriť bez pomoci strojov. Aký je ideálny poľnohospodársky stroj pre malých farmárov?

Musí dokázať previesť väčší náklad

Ideálny stroj pre malých farmárov by mal dokázať odviezť náklad vyššej váhy. Na výber máte menšie nákladné vozidlá alebo sa spoľahnete na osobné vozidlo s prívesom. Oba spôsoby prevozu nákladu je možné spojiť do vozidla, ktoré má nakladač. Na mysli máme úžitkovú štvorkolku. Úžitková štvorkolka s prívlastkom nákladná má v zadnej časti korbu, ktorá odvezie i vyššiu hmotnosť. Jej menšie rozmery oceníte pri prejazde medzi ovocnými stromčekmi. Nezničíte pôdu a úrodu či náradie dostanete rýchlom tam, kam treba.

Musí dokázať ťahať popadané konáre

Pracovné i športové štvorkolky Can-Am disponujú navijakom. Na navijak je možné pripevniť popadané konáre, drevo alebo vrecia a vytiahnuť  hmotnosť niekoľko stoviek kilogramov. So štvorkolkou dokážete vyslobodiť zo záveja zapadnuté auto alebo zviera uviaznuté vo výmole.

Musí dokázať orať a siať

Jednou z top vlastností štvorkoliek je schopnosť zmeniť sa na desiatky poľnohospodárskych strojov. Dnes už prakticky nenájdete náradie, ktoré by sa nevyrábalo v prevedení na pripevnenie k štvorkolke. Vďaka týmto možnostiam slúžia štvorkolky na oranie, siatie, kosenie alebo zberanie úrody.

Musí dokázať upraviť okolie domu

Pracovnú štvorkolku využijete aj v zime. Jednou z možností je pripevniť do jej prednej časti radlicu a poodhŕňať s jej pomocou sneh. Ak chcete využívať štvorkolku na prevážanie nákladu aj v snehu, odporúčame k štvorkolke dokúpiť snehové pásy. Pásy sa nasadia na stroj namiesto kolies a umožnia jazdu vo vysokom snehu.

Myslite aj na seba a na zábavu

Život nie je len o práci. Dožičiť si trochu zábavy po ťažkej práci vám dodá energiu do ďalšieho dňa. Na štvorkolke po práci zažijete nielen zábavu, ale tiež adrenalín. Štvorkolka je výkonný stroj, ktorý si poradí s rôznym terénom. Neexistuje iné vozidlo, ktoré by bolo v teréne tak zábavné a prirodzene sa dostalo cez bahno, sneh, skaly a piesok.

 

Túžite po vlastnej štvorkolke? Nakonfigurujte si štvorkolku snov na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.