Úvod Dom, byt a záhrada Dajte na svoju podlahu to najlepšie

Dajte na svoju podlahu to najlepšie

975
0
ZDIEĽAŤ

Výber správnej podlahovej krytiny má dve hlavné hľadiská. Prvou je estetická stránka, na druhej strane potom stoja úžitkové vlastnosti podlahovej krytiny. Podlaha dáva interiéru základný ráz. Od jej farby i štruktúry sa odvíja použitie ďalších farieb v interiéry, rovnako ako výber nábytku, bytového textilu či bytových doplnkov. Výberom podlahy dokážeme opticky zväčšiť priestor, zútulniť ho, alebo ho rozčleniť na funkčné zóny. Vďaka voľbe krytiny dokážeme vytvoriť úplne inú atmosféru, než mala miestnosť pôvodne. Aj panelákovým bytom dokážeme dať etno nádych, nesprávne rekonštruovaným starým domom vrátiť ich historický ráz, alebo dať domu a bytu ultramodernú dušu. Skvelým partnerom pre výber podlahy vám bude spoločnosť Floor Expert Slovakia s.r.o. Tá ponúka drevené podlahy a parkety, laminátové podlahy i vinylové podlahy vo viac ako 300 dekoroch.

Drevo, laminát alebo vinyl?

Každé riešenie má svoje pre a proti. Zarytý vyznávači prírodných materiálov nedajú dopustiť na drevo. Lenže drevo je drahým riešením, ktoré sa naviac nehodí pre všetky miestnosti. Parkety a drevené podlahy nie sú vhodné tam, kde sa predpokladá možnosť vzniku vlhkosti alebo úniku vody. Lacnejšou alternatívou s veľkými kreatívnymi možnosťami sú laminátové podlahy. Pri ich výbere si rozmyslite, akú záťažovú triedu potrebujete. Je veľký rozdiel, či ide o laminátovú podlahu pre váš byt – obývaciu izbu, spálňu, detskú izbu, alebo pre vysokozaťažované priestory, akými sú napríklad verejné priestranstvá kancelárskych budov, obchody, alebo reštaurácie.

Za technologických vrchol medzi podlahami sa považujú vinylové podlahy. Svojim vzhľadom dokážu byť k nerozoznaniu od dreva, keramickej dlažby aj kameňa. A také nie sú len na pohľad, ale aj na dotyk. Majú totiž tretí rozmer.

Vinylové podlahy Hydrocork

Veľmi zaujímavú možnosť pre interiér predstavujú vinylové podlahy Wicanders, založené na takzvanej Hydrocork technológii. Tá kombinuje dokonalé vlastnosti vinylového povrchu a korkového jadra. Vďaka nemu sa vinylová podlaha stáva tepelnoizolačnou a súčasne príjemne mäkkou. Vinylový povrch je veľmi odolný a aj s korkovým jadrom predstavuje skvelé riešenie všade tam, kde potrebujeme, aby mohla byť podlaha zaťažovaná vlhkosťou a odolávala vode. S nádherným designom dokážú vinylové podlahy poskytnúť perfektné riešenie aj pre kúpelne alebo toalety.