Úvod Dom, byt a záhrada Záhradné domčeky z kvalitného tatranského profilu

Záhradné domčeky z kvalitného tatranského profilu

2039
0
ZDIEĽAŤ
MINOLTA DIGITAL CAMERA

V súčasnej dobe sa v oblasti stavebníctva dostáva do popredia prírodný materiál, z ktorého sa vyrábajú rôzne prvky a profily. Veľkej popularite sa teší tatranský profil, ktorý by sme mohli charakterizovať ako špeciálny obklad rozmanitých rozmerov a tvarov z kvalitných drevín. Používajú sa špeciálne dreviny, ako sú severský smrek, borovica a červený smrek. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme, čo sa z masívnych drevených profilov vyrába.

Tatranský profil sa používa v interiéroch k obkladu podláh, stien a stropov. No uplatnenie nachádza tiež v exteriéri, pretože sa z týchto prvkov vyrábajú záhradné domčeky a chatky. Kvalitný tatranský profil sa vyznačuje perfektnými tepelnoizolačnými vlastnosťami. V tejto oblasti na slovenskom trhu pôsobí spoločnosť J&J Profil s.r.o., ktorá má s výrobou tatranského profilu dlhoročné skúsenosti.

Záhradné domčeky

V oblasti výroby záhradných domčekov nie ste takmer nijako obmedzení, čo sa týka rozmerov a tvarov. Väčšina záhradných domčekov dokonale nahradí chatu niekde na samote, pretože ponúknu dostatok priestoru na prespanie. A menšie prevedenie môže slúžiť na záhrade na úschovu záhradnej techniky. Veľmi obľúbený je aj záhradný domček pre deti, v ktorom sa vaše ratolesti vyhrajú po celý deň.

Slovenský výrobca J&J Profil s.r.o. realizuje záhradné domčeky rozmanitých rozmerov, a to od 4 metrov štvorcových po 45 metrov štvorcových. Vzhľad môžete prispôsobiť svojim predstavám a požiadavkám. A dokonca môžete požiadať, aby sa pred chatkou nachádzala menšia terasa, ktoréj pristane záhradný nábytok.

Aby ste mohli využívať záhradný domček tiež v chladnejšom počasí, odporúčame požiadať o jeho kompletné zateplenie (strechy, stien i podlahy). Obráťte sa na profesionála, ktorý vám v prípade nejasností všetko vysvetlí a prezradí. Záhradné stavenie vám bude slúžiť dlhé roky, pokiaľ mu poskytnete náležitú starostlivosť.