Úvod Nakupovanie a Móda Chcete mať dobrý spánok?

Chcete mať dobrý spánok?

1285
0
ZDIEĽAŤ

Po všetkých našich povinnostiach počas pracovných dní, často netúžime po inom, ako ľahnúť do postele. Únava je tak dobre známa nám všetkým a veľmi sa ani nečudujeme, ak občas aj po dlhšom spánku vstávame skôr viac unavení, ako sme si večer líhali do postele.

Toto sa stať môže a zväčša je to spôsobené nadmernou únavou, ktorá nám paradoxne nedovolí dobre si oddýchnuť. Preto ak sa podobným situáciám chcete vyhnúť, neprepínajte svoje sily a myslite na pravidelný odpočinok. Len tak sa podobným stavom vyhnete a po každom spánku budete naozaj oddýchnutí.

Toto by sme vzhľadom na náročnú prácu nemali podceňovať. Spánok je totiž často to jediné, čo nám pomôže náš mozog skutočne zregenerovať. Nie každý si však môže povedať, že jeho spánok je dostatočný. Toto vieme hneď po zobudení, no nie vždy je za rannou únavou len extrémne vyčerpanie organizmu. Nie nadarmo sa hovorí, ako si ustelieš, tak budeš spať, no často podceňujeme práve samotnú posteľ a kvalitu matraca. To je rovnako zásadné, ako aj klíma vo Vašej spálni.

Populárne sú najmä v menších bytoch aj sedacie súpravy, ktoré slúžia aj na bežný spánok. To je však chyba, pretože toto lôžko nemá zväčša tú správnu veľkosť, ani tvrdosť polstrovania po celom objeme rovnakú. Ráno tak vstávate dolámaní. Nechajte teda sedaciu súpravu len na pohodlné sedenie, prípadne na príležitostné spanie, do spálne si však zaobstarajte kvalitnú posteľ s matracom.

V neposlednom rade aj posteľné obliečky prezradia, ako sa Vám bude spať. Ak hľadáte nové oživenie svojej spálne, vyberajte na lacneobliecky.sk.