Úvod Zdravie a Štýl Ako si zachovať krásne vlasy aj bez chémie

Ako si zachovať krásne vlasy aj bez chémie

1142
0
ZDIEĽAŤ

Celkom jednoducho. Stačí mať poruke kvalitný stopercentný arganový olej a dávku trpezlivosti. Prechod z bežnej vlasovej kozmetiky, ktorú ste používali doteraz, na prírodnú kozmetiku, vyžaduje určitý čas, kým sa dostavia želateľné výsledky. Dlhoročné skúsenosti žien na celom svete však tvrdia, že to rozhodne stojí za to.

obr2Práve arganový olej je typickým príkladom účinnej prírodnej kozmetiky. Objavili ho v Maroku, kde sa od nepamäti používal na kozmetické účely, ale aj v gastronómii. Práve v Maroku sa totiž darí polopúštnemu stromu, argánii tŕnistej, ktorého plodom sú arganové orechy. Z tých sa v domácnostiach ručne lisoval arganový olej, kým sa povesť o jeho zázračných účinkoch nerozšírila do celého sveta. Potom začali vznikať prvé ženské manufaktúry, v ktorých zamestnávali marocké ženy so skúsenosťami s výrobou oleja. A tak máme dnes možnosť dostať sa k tomuto marockému zlatu aj u nás.

obr1Ako ho teda použiť? Vynikajúcim produktom na vlasy sú tuhé šampóny s obsahom arganového oleja. Šampón sa používa tak, ako ostatné, čiže naniesť na vlhké vlasy, napeniť, umyť a spláchnuť. Po umytí vlasov do nich ešte vmasírujte čistý arganový olej podľa potreby, dá sa použiť aj ako maska na vlasy so zábalom a následným umytím vlasov. Arganový olej zaceľuje končeky a vlasy celkovo posilňuje vďaka obsahu vitamínu E a vyšších mastných kyselín. Po prvých použitiach možno neuvidíte výraznú zmenu, avšak pri pravidelnom používaní zbadáte, že vlasy sú prirodzene krajšie, lesklé a hebké. Na prírodnú kozmetiku si však najprv musia zvyknúť. Čím dlhšie ste predtým používali bežnú kozmetiku plnú chémie, farby a rôzne iné produkty na vlasy, tým dlhšie môže prechod trvať. Skúsenosti žien však hovoria jasnou rečou: ak raz prejdete na prírodnú kozmetiku, nič vás už k tej bežnej lákať nebude. Namiesto niekoľkých produktov použijete len jeden alebo dva a výsledkom budú zdravé a udržiavané vlasy nezaťažené chémiou.