Úvod Financie a ekonomika Láska si nájde aj Vás

Láska si nájde aj Vás

1138
0
ZDIEĽAŤ

O tom, že chceme život prežiť vo dvojici mnohí často ani netušia. Striedame partnerov a len dúfame, že ten nasledujúci bude lepší ako ten pred ním. Zdá sa nám tak normálne neviazať sa, alebo s týmto rozhodnutím čakáme často až do vyššieho veku.

Nikto nie je dokonalý, to si treba uvedomiť, pretože aj Vy iste do vzťahu prinášate aj určitú originalitu, čo nie každému môže vyhovovať. Zvykli sme si však, aj pri menších sporoch hľadať zadné dvierka a utekať kade ľahšie. Toto naši rodičia a starí rodičia takto neriešili a už od pomerne nízkeho veku, sa museli naučiť riešiť aj krízové situácie. Dnes je však všetko akési jednoduchšie, a aj náš život si teda chceme maximálne uľahčiť.

Sme však spoločenskí, aj keď možno Vy nevyhľadávate veľkú spoločnosť, predsa len by ste boli rád, keby ste sa každé ráno, aj napriek problémom zobúdzali vedľa dobre známej a milovanej osoby. Toto však nemusí byť len snom, no je potrebné reálne zvážiť, ktorý vzťah má nádej na úspech, a z ktorého je lepšie vycúvať skôr, než bude neskoro.

Vnímajte teda nielen svoje potreby, ale aj vzájomné pocity a toleranciu. Tá ku vzťahu patrí, no ak Vás ten druhý len zneužíva, máte jasnú odpoveď. Dnes sa žiaľ aj to stáva pomerne často. Neuspokojte sa s niekým, kto Vás nie je hoden, no rovnako neutekajte ani po prvej hádke. Paradoxom je, že ak nájdete toho pravého / tú pravú, zväčša to spoznáte veľmi skoro a otázky, či je to skutočne láska, nie sú potrebné. Jednoducho to tak cítite.

Aj o pocitoch sa však treba rozprávať. Inak ten druhý nebude nikdy na istom, čo je pre ľudskú psychiku veľmi náročné. Ak chýbajú vlastné slová, vyhľadajte si na vyznanie-lasky.com pekné básne o láske, ktoré to povedia za Vás. K tomu pridajte aj príjemnú atmosféru, napríklad pri pohári kvalitného vína a romantika bude dokonalá.

Photo by satit_srihin / freedigitalphotos.net