Úvod Dom, byt a záhrada Aký materiál si zvoliť pre vašu novú strechu?

Aký materiál si zvoliť pre vašu novú strechu?

90
0
ZDIEĽAŤ
Aký materiál si zvoliť pre vašu novú strechu?
Aký materiál si zvoliť pre vašu novú strechu?

Výber materiálu na strechu je jedným z najdôležitejších rozhodnutí pri stavbe domu. Či už si chcete vymeniť starústrechu za novú alebo ide o pokrytie vašej novostavby, je dôležité vedieť, aké vlastnosti by mala mať kvalitná strešná krytina a aký vhodný materiál si vybrať.

Strecha bude pre vás predstavovať to, čo vás a váš domov ochráni pred vonkajšími živlami. Preto je veľmi dôležité dbať na kvalitu materiálu, ktorý nepodľahne ľahko korózii a ani silnému tlaku napríklad pri zrážkach v podobe krúp. Dôležité je aj upevnenie, aby vám strechu nezobral silný vietor alebo aby sa neprepadla pri veľkom náraze.

Pozinkované plechy

Veľmi vhodným materiálom pre vás sú práve pozinkované plechy na strechu, ktoré sa využívajú najmä pri montovaných falcovaných strechách alebo aj pri trapézových krytinách. Prečo si zvoliť práve tento materiál? Jeho výhodou je práve nízka cena vzhľadom ku jeho kvalite a spoľahlivým vlastnostiam, vďaka ktorým sa môžete na svoju strechu spoľahnúť. Na pozinkované plechy by mali byť pravidelne aplikované ochranné nátery, ktoré je vhodné pravidelne obnovovať pre ešte lepšie vlastnosti strešnej krytiny.

Výhodou takýchto plechov je obojstranná pozinkovaná vrstva, ktorá slúži na ochranu proti korózii. Vďaka tejto chemickej ochrane sa nemusíte obávať hrdze ani poškodeniu plechu.

Druhy plechov a možnosti využitia

Pozinkované plechy sú vhodné aj pri oplechovaní fasád, striech a okien. Používajú sa najmä aj pre pozinkovaný odkvapový systém, pri ktorom je dôležité, aby nepodliehal korózii. Spoločnosť Lamina má vo svojej ponuke hladké aj vlnité plechy s rôznymi rozmermi a parametrami. Pri výbere vám radi ochotne pomôžu a v ponuke strešných krytín zahŕňajú aj odbornú montáž. Stačí si vybrať a zvoliť tak kvalitu pre vás a váš domov.