Úvod Automagazín Už vás nudí vaša stará motorka? Je čas na nový stroj

Už vás nudí vaša stará motorka? Je čas na nový stroj

211
0
ZDIEĽAŤ
Už vás nudí vaša stará motorka? Je čas na nový stroj
Už vás nudí vaša stará motorka? Je čas na nový stroj

Na každého občas sadne pocit, že sa nudí a potrebuje do žíl dostať novú dávku adrenalínu. Jazdou na motorke sa dá adrenalín doplniť, ale aj motorka sa môže dostať do vašej nemilosti. Starý model s mnohými poruchami, dizajn, ktorý vás už nebaví. Je čas na nový stroj. Čo by ste povedali na to, keby ste na nejaký čas vymenili motorku za oveľa menej bežné, ale oveľa viac zaujímavé trojkolesové vozidlo?

Veľa možností, ale len jedna vyhráva

Zanietení motorkári budú iste oponovať, že by svoj stroj nevymenili ani za nič. Nie jedenkrát im pripravil zábavu, nie jedenkrát im zachránil kožu a nie jedenkrát im doprial pohľad okoloidúcej krásky. Môžeme vám garantovať, že podobné benefity získate aj pomocou iných mašín. Napríklad štvorkoliek. Štvorkolka je super na jazdu po lesoch, ale svoje prednosti vie ukázať aj počas jazdy po diaľnici. Stačí si vybrať model, ktorý má silný motor a užijete si každý kilometer na každej ceste. Navyše štvorkolky je možné využiť aj na prácu, takže získate vozidlo dva v jednom. Vieme, že so štvorkolkou nie je na cestách taká zábava ako s motorkou. Predsa len v zákrutách jej robustné telo parádu nenarobí. Parádu však narobí jej malá – veľká sestra. Reč bude o trojkolke. Teraz pohŕdavo poviete, že trojkolka nemôže nikdy nahradiť motorku. Veľmi sa mýlite, pretože súčasné modely trojkoliek sa radikálne líšia od tých, ktoré sa vyrábali pred 30 rokmi. Nemajú nič spoločné s ťažkopádnymi strojmi a dostanú vašu jazdu po diaľnici do úplne iných levelov.

Čo sa dá čakať od cestnej trojkolky

Okrem dizajnu, ktorý pripomína kombináciu futuristickej motorky so štipkou vzhľadu snežného skútra, vás trojkolky prekvapia  i inými vlastnosťami. Ešte jednu poznámku musíme uviesť ohľadom dizajnu. Na modeloch trojkoliek značky Cam – Am Spyder Ryker je možné meniť panely, takže každý deň budete mať pocit jazdy na novom stroji. Panely sa menia veľmi jednoducho a ich výber je široký. Okrem panelu sa dá podľa vašich preferencií nastaviť tiež sedadlo. Komfort jazdy je vysoký na strane vodiča i spolujazdca. Sedadlo spolujazdca sa dá extrémne rýchlo nasadiť na zadnú časť trojkolky na špeciálny držiak, ktorý slúži tiež na montáž rôznych doplnkových zariadení. Ryker sa vyznačuje ťažiskom blízko vozovky, čo znamená len jediné – zákruty si na trojkolke užijete oveľa viac ako na motorke. A to všetko bez rizika prevrátenia. Bezpečnosť jazdy je znásobená automatickou prevodovkou a systémom stabilizácie. Je jasné, že s trojkolkou Spyder Ryker sa nemusíte báť nudy na cestách a ani počas prejazdu lesného terénu.