Úvod Financie a ekonomika Ako sa zbaviť stresu

Ako sa zbaviť stresu

1102
0
ZDIEĽAŤ

Náš uponáhľaný život spolu s vysokým tlakom v práci, nedáva veľa možností na zdravý život. Teraz však nemám na mysli zdravú stravu, ale skôr dostatok času aj energie venovať sa svojim koníčkom aj rodine.

Ak chceme prežiť a dobre zarobiť, sme jednoducho nútení stavať prácu na prvé miesto. Toto však nie je najšťastnejšie riešenie. Prácu samozrejme potrebuje každý, a čím vyššia výplata tým viac môžeme ponúknuť aj našim rodinám. Veľakrát by však práve naši najbližší ocenili oveľa viac našu prítomnosť doma, ako plnú chladničku, pravidelnú exotickú dovolenku, či kopec hračiek.

kozena-penazenka_617.jpg.large

Medziľudské vzťahy tak prirodzene získavajú nemalé trhliny, ktoré sa neskôr zaceľujú len veľmi ťažko a jazvy nezmiznú. Najhoršie však je, že si túto skutočnosť uvedomujeme príliš neskoro, a to nemusíme byť ani vo vyššom veku. Najmä deti potrebujú našu spoločnosť a pozornosť, no ak im ju v detstve nedáte, nemôžete sa čudovať ich odmietaniu aj vo vyššom veku.

Naše priority sú tak celkom opačné, ako by mali byť. Samozrejme v mladom veku chceme zabezpečiť rodinu. Práve nedostatok peňazí tak vedie k dlhým hodinám stráveným v práci, no tento čas chýba doma. Častejšie tak môžete narážať na konflikty, ktoré často nemáme čas riešiť. Takto sa prehlbuje aj stres v práci, vďaka čomu trpí nejedna psychika. Následne ľahšie podľahneme rôznym závislostiam, ktoré naše zdravie ničia dodatočne ešte viac.

Alkohol, drogy, ale ani automaty nevyriešia Vaše starosti, najmä ak máte hlbšie do peňaženky. Preto venujte viac času svojej rodine a obnoveniu zanedbaných vzťahov. Ak sa predsa neviete zbaviť hrania hazardných hier, zahrajte si poker s priateľmi.