Úvod Tlačové správy Dieťa a pes nemusia vždy predstavovať problém

Dieťa a pes nemusia vždy predstavovať problém

1056
0
ZDIEĽAŤ

Ak ste svojho štvornohého spoločníka mali ešte pred príchodom dieťaťa, mali by ste zbystriť pozornosť pri prvých stretnutiach. Celkom malé dieťa nikdy nenechávajte v miestnosti so psom samé. Aj keď ste presvedčený, že mu neublíži, opak môže byť pravdou.

Bezpečnosť by teda vždy mala byť na prvom mieste. Začať by ste teda mali výcvikom samotného psa. Nejeden majiteľ však nevie celkom odhadnúť správanie svojho psa a neraz to ani veľmi nerieši. Útoky na iných ľudí tak komentuje len tým, že sa chce len hrať. Dieťa však nevie čím sa môže dostať do nebezpečenstva, a tak by ste mali psa pripraviť na jeho príchod. Vždy sledujte ako pes reaguje na jeho plač, no neskôr budete musieť dávať pozor aj na všetečné detské ručičky. Ľahko sa totiž môže stať, že ak psa potiahne za chvost, či uši, môže tento ľahko zaútočiť. Takúto udalosť si už Vy ako majiteľ nikdy neodpustíte.

pes

Tak ako aj my ľudia aj psy majú rôzne povahy. Na mieste je teda byť dobrým cvičiteľom, no ak ním nie ste, vyhľadajte pomoc odborníka. Pomôcť môže aj výcvikový obojok, no aj jeho správne ovládanie je kľúčové. Inak sa môže stať, že bude pes frustrovaný a zaútočí aj v situácií, ktoré dovtedy neboli problém. Necvičený pes predstavuje riziko pre všetkých v okolí, pre dieťa to platí dvojnásobne.

Faktom však je, že dobre vycvičený rodinný maznáčik, môže pre dieťa byť dobrým kamarátom na dlhé roky. Naučí ho podeliť sa o veci, aj empatií. Časom bude tiež ľahšie preberať zodpovednosť za iných.

Pes je teda rozhodne plnohodnotným člnom rodiny, len ho musíte zvládnuť. Okrem hračiek teda premýšľajte aj nad týmto kamarátom pre Vaše dieťa.

 

ZDIEĽAŤ
Predchádzajúci článokVyužite jesenné zľavy
Ďalší článokAko sa zbaviť stresu